SportŻycie Miasta

Wygrana Polski w Arenie Gliwice!

Reprezentacja Polski przyjechała wczoraj do Gliwic by wywalczyć ćwierćfinał Mistrzostw Świata. Arena Gliwice okazała się szczęśliwa, bo Biało-Czerwoni pewnie pokonali Tunezję. Podopieczni Nikoli Grbicia są na ten moment nie pokonani tracąc w całym turnieju zaledwie jednego seta.

Przed meczem wiadome było, że Tunezja będzie musiała zagrać mecz życia, by zatrzymać Mistrzów Świata. Nie ma się co dziwić, ponieważ Polacy w tym turnieju są niesamowicie skuteczni. Pierwszy set zaczął się dla Polaków niemrawo. Byliśmy niedokładni w polu serwisowym i nadziewaliśmy się na bloki rywala. Dopiero zagrywki Marcina Janusza dały naszej kadrze przewagę i możliwość jej bezpiecznego utrzymania, ostatecznie kończąc seta wynikiem 25:20.

Drugi set wyglądał zdecydowanie lepiej. Biało-Czerwoni efektowanie blokowali akcje rywala czym wytrącali go całkowicie z rytmu. Na wielkie słowa uznania zasługiwał przede wszystkich Kochanowski, który brał udział w większości kluczowych akcji. Tunezja nie miała żadnych argumentów by zagrozić naszym zawodnikom. Polacy wygrali 25:15 i wszystko wydawało się być już przesądzone w tym spotkaniu.

Ostatni set jednak został potraktowany całkowicie poważnie i trener Gribic wystawił najmocniejszy skład. Przyniosło to przewagę, lecz Tunezyjczycy nie zamierzali składać broni. W naszych poczynaniach zdarzały się niedokładne akcje, ale w ostatecznym rozrachunku udało się dowieźć bezpieczne prowadzenia do końca. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20. Polska wygrywa zatem po raz kolejny 3:0 i daje sygnał, że chce walczyć o obronę tytułu.

Następnym rywalem Biało-Czerwonych będą Amerykanie. Obie reprezentacje bardzo dobrze się znają, ponieważ zagrały przeciwko sobie w fazie grupowej. Wtedy lepsza okazała się Polska, wygrywając 3:1. Spotkanie dające promocję do strefy medalowej zostanie rozegrane 8 września w Arenie Gliwice.