Życie Miasta

Zabójstwo w Borowcach. Jacek Jaworek poszukiwany

Trwają akcje poszukiwawcze Jacka Jaworka, oskarżonego o zabójstwo własnego brata wraz z jego żoną i dzieckiem. Śląska Policja po 6 dniach poszukiwań wyznaczyła 20 tysięcy złotych nagrody za głowę mężczyzny.

W dniu 16 lipca po godzinie 12:00 Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach  wyznaczył  20 000 zł nagrody za informacje, które pomogą schwytać bądź znaleźć zwłoki poszukiwanego za morderstwo Jacka Jaworka. 

20 tysięcy złotych #nagroda za informacje, które pozwolą zatrzymać lub odnaleźć zwłoki poszukiwanego Jacka #Jaworek wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Jacek Jaworek jest #poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa. Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306. Gwarantujemy anonimowość. Polska Policja#Czestochowa#Borowce  —  Głosi wpis na Facebooku Śląskiej Policji

Jacek Jaworek w nocy z 9 na 10 lipca zamordował trzy osoby w Borowcach koło Dąbrówki Zielonej w powiecie częstochowskim. Policjanci po przyjechaniu do zgłoszenia awantury, znaleźli postrzelone zwłoki 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego dziecka. Była to rodzina Jacka Jaworka, u której pomieszkiwał po dwumiesięcznym pobycie w więzieniu za niepłacenie alimentów.

Akcje poszukiwawcze trwają od soboty 10 lipca. Dotychczas udało się przetrząsnąć około 1550 hektarów w trudnym terenie z dala od miejsca zbrodni. Wykorzystano m.in. funkcjonariuszy policji konnej, dony termowizyjne psy tropiące oraz śmigłowce. Nie udało się również znaleźć narzędzia zbrodni. Z powodu używania specjalistycznego sprzętu, stale informowano obywateli, żeby nie zbliżali się do terenów leśnych wokół Dąbrówki Zielonej.

We wtorek 13 lipca prokuratura wydała list gończy za Jackiem Jaworkiem. Przedstawiono mu zarzut zamordowania własnego brata wraz z jego żoną i dzieckiem. Było to było podstawą do zaakceptowania przez sąd wniosku o aresztowanie. Motywem zbrodni miały być problemy finansowe mężczyzny.

Dzisiaj 16 lipca, oprócz wyznaczenia nagrody za pomoc w schwytaniu Jacka Jaworka, przedstawiono wstępne wyniki sekcji zwłok. Poszukiwany oddał 10 strzałów z broni kalibru 7,65.

Apelujemy o ostrożności w przypadku napotkania Jacka Jaworka oraz o kontakt osób, które znają jego miejsce pobytu pod numerami:
112
47 858 12 55
798 031 306

Krzysztof Ostapowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button