Życie Miasta

Bezpłatne warsztaty z bezpieczeństwa w sieci

Technologia i Internet wkroczyły w nasze życie w stopniu, którego 10-20 lat temu nikt sobie nie wyobrażał. Niestety, w ślad za oczywistymi korzyściami z rozwoju technologii idą realne zagrożenia.

Poziom wiedzy o bezpieczeństwie w sieci zdecydowanie nie nadąża za naszymi kompetencjami cyfrowymi. Wedle najnowszych danych, z portali społecznościowych aktywnie korzysta 3,80 miliarda użytkowników, czyli 49% populacji światowej. 

Chcesz:
1. Otrzymać certyfikat i bezpłatny podręcznik?
2. Dowiedzieć się jak widzą Cię social media?
3. Poznać swój poziom prywatności w Internecie?
4. Szybko i sprawnie rozpoznawać cyfrowe zagrożenia?
Ten warsztat jest dla CIEBIE!

Jeżeli mieszkasz w województwie śląskim i masz od 18 do 34 lat, serdecznie zapraszamy na otwarte, bezpłatne warsztaty #InternetSafety!! Zapisz się już dziś! https://www.projektinternetsafety.com/

Kiedy? –> 18.11 (środa) w godzinach 15-18
Gdzie? –> on-line, platforma Zoom
Prowadzący –> Anna Słania, magister bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, przewodnicząca Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego i Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego w latach 2017-2020, założycielka i publicystka portalu popularnonaukowego Bezpiecznik.org. Doświadczony trener kompetencji cyfrowych.

Podczas warsztatów e-learningowych: 

Weźmiecie udział w jednorazowych, 3h warsztatach, podwyższających kompetencje cyfrowe, prowadzonych przez doświadczonego trenera w grupie 12 osobowej, obejmujących 3 moduły:

  • MODUŁ I – DEZINFORMACJA I CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ

Moduł teoretyczny podczas którego dowiecie się jakie zagrożenia mogą czekać Was w sieci, czym jest phishing, fake news, clikbait. Poznacie 8 kroków, jak nie dać się oszukać w sieci, nauczycie się rozpoznawać boty i dowiecie się czym są trolle. Nauczycie się tworzyć bezpieczne i silne hasło oraz sprawdzicie czy ktoś próbował włamać się na waszą skrzynkę e-mail. 

  • MODUŁ II – CO MÓWIĄ O NAS SOCIAL MEDIA 

Moduł praktyczny podczas którego weźmiesz udział w quizie Kahoot, dowiesz się “jak widzi Cię Facebook”, dzięki poznaniu swojego profilu psychologicznego sprawdzonego w narzędziu stworzonym przez badaczy z University of Cambridge, a także odkryjesz skąd wzięły się Twoje reklamy, które są tak adekwatne do twoich potrzeb.  

  • MODUŁ III – RANKING PRYWATNOŚCI

Moduł praktyczny podczas którego dowiesz się jaki jest twój poziom prywatności w sieci, na poszczególnych portalach. 

Otrzymasz podręcznik “Bezpieczny w sieci” w formie elektronicznej zawierający wszystkie najważniejsze ustawienia prywatności na poszczególnych portalach,

Otrzymasz certyfikat uczestnictwa podpisany przez Instytut Pracy i Edukacji, będący certyfikowaną instytucją szkoleniową 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button