Życie Miasta

Czy jesteś bezpieczny w Sieci?

Coraz więcej czasu spędzamy w sieci. Czas pandemii przeniósł nasze dotychczasowe życie do Internetu i nikt nie jest już zaskoczony wirtualnymi spotkaniami; zajęciami lekcyjnymi, które można spędzić w łóżku; randkami, wizytami u lekarza na odległość czy mailami, zamiast wielogodzinnych narad. Im więcej czasu spędzamy w Sieci, tym bardziej jesteśmy jednak narażeni na różnego rodzaju niewidoczne ataki, mogące zniszczyć nasz sprzęt a nawet ukraść nasze prywatne dane. Jest to dobry czas aby położyć nacisk na zapewnienie sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa w Sieci.

W ramach projektu #InternetSafety chcemy podzielić się tą wiedzą, dlatego rozpoczynamy cykl wiadomości o bezpieczeństwie internetowym.

W serii dowiesz się, jakie zagrożenia czekają na Ciebie w Sieci oraz jak sprawić, by codzienne surfowanie było bezpieczne. W ramach artykułów zapoznasz się z metodami ochrony prywatności w social media i poczcie elektronicznej, dowiesz się jak ochronić swoje hasła, historię przeglądarki i jak zapobiec wypłynięciu danych.

Stworzyliśmy również specjalny podręcznik, który możesz pobrać TUTAJ. Mamy nadzieję, że ta baza wiedzy pomoże Ci bezpiecznie poruszać się po sieci.

Patrycja Ozga-Gwóźdź

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button