112Życie Miasta

Dzielnicowy z Gliwic w wolnym czasie zatrzymał dwóch złodziei z Wrocławia

Weekend to zawsze czas wzmożonej pracy dla służb, ale jak się okazuje „pełne ręce roboty” można mieć również w czasie od niej wolnym. Przekonał się o tym młodszy aspirant Adam Dudka, który podczas zakupów w centrum handlowym udał się w pościg za złodziejami.

Młodszy aspirant Adam Dudka na co dzień pracuje w V Komisariacie Policji w Gliwicach, gdzie odpowiada za Rejon 6 tego komisariatu. Podczas weekendowych zakupów w centrum handlowym przy ul. Pszczyńskiej usłyszał hałasy i natychmiastowo postanowił sprawdzić, co one za sobą niosą. Jak się okazało ochroniarz pracujący na terenie centrum handlowego spostrzegł złodzieja, który uciekał ze sklepu. Pan Adam natychmiastowo postanowił włączyć się do pościgu i ująć uciekiniera.

Pościg rozpoczął się w sklepie z odzieżą i zakończył się dopiero na tyłach jednego z marketów budowlanych przy ul. Pszczyńskiej. Złodziej tam postanowił się ukryć i tym samym uniknąć konsekwencji idących za przestępstwem. Gliwicki stróż prawa jednak zlokalizował uciekiniera i mimo stawianego przez niego sporego oporu zdołał go obezwładnić.

Dzielnicowy z V komisariatu od razu powiadomił swoich kolegów, którzy wraz z nim rozpoczęli ustalenia. Jak się okazało zatrzymany 20-latek w swoim procederze miał wspólnika, okazał się nim 21-latek, który wpadł w ręce funkcjonariuszy dzięki monitoringowi. Namierzono go za sprawą samochodu, którym obaj przyjechali do Gliwic. Auto pochodziło z wypożyczalni.

Po zatrzymaniu obu mężczyzn i przeprowadzeniu ustaleń odzyskano skradzione mienie, którego wartość opiewa na kwotę około 2 tysięcy złotych. To jednak nie koniec problemów młodych wrocławian, ponieważ znaleziono przy nich również twarde narkotyki. Jak się okazało dwaj mężczyźni są dobrze znani organom ścigania, a w swoim przestępczym portfolio mają liczne kradzieże.

Prokuratora na wniosek gliwickiej Policji postanowiła objąć mieszkańców województwa dolnośląskiego środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego, a także poręczenia majątkowego. Młodzi wrocławianie będą teraz musieli dwa razy w tygodniu stawiać się w policyjnym komisariacie ulokowanym na wrocławskim śródmieściu. Po zakończeniu postępowania przygotowawczego czeka ich jednak ponowna wycieczka do Gliwic, podczas której staną przed sądem i najprawdopodobniej usłyszą zarzut kradzieży i kradzieży rozbójniczej oraz najpewniej posiadania substancji niedozwolonych. Mężczyznom grozi od 5 do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kluczowa w tej historii jednak jest osoba Pana Adama Dudki, który wykazał się niesamowitą czujnością, jednocześnie pokazując, że jego przysięga i słowa o chronieniu porządku prawnego i bezpieczeństwa nie były pustymi słowami. Gdyby nie sprawny pościg gliwickiego policjanta złodzieje najprawdopodobniej nadal mogliby być na wolności, dokonując kolejnych przestępstw.

Źródło: KMP Gliwice

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button