Media lokalneŻycie Miasta

Pracownik Piasta Gliwice laureatem konkursu Mr. Disabled

Gliwicki dziennikarz Piotr Grela został doceniony w konkursie Mr. Disabled wyróżniającycm niepełnosprawnych mężczyzn, którzy mimo zdrowotnych ograniczeń osiągają sukces. Gliwiczanin od lat jest bardzo aktywny w swoim zawodzie, więc wyróżnienie nikogo nie może dziwić.

Laureat konkursy Mr. Disabled to Piotr Grela, urodzony w 1988 dziennikarz cierpiący na bardzo rzadką chorobę genetyczną, którą jest mukopolisacharydoza typu I. Charakteryzuje się ona brakiem enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie cukrów złożonych w organizmie osoby chorej, doprowadzając tym samym do tego, iż nie występuje rozkład substancji, które następnie kumulują się w narządach stopniowo je osłabiając. Duża część chorych nie dożywa zatem pełnoletności.

Pan Piotr nigdy jednak nie zamierzał się poddawać i cały czas dążył do wyznaczonych przez siebie celów. Jednym z nich było ukończenie studiów politologicznych ze specjalnością komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim oraz późniejsza praca zawodowa w Radiu Plus Śląsk oraz Dzienniku Zachodnim. Następnie zajmował się aktywizacją osób bezrobotnych, by ostatecznie podjąć angaż w dziale prasowym gliwickiego Piasta.

W Piaście Gliwice Piotr Grela pracuje redaktor od ponad 3 lat i to właśnie Piast zgłosił go do konkursu Mr. Disabled. Kandydaci byli wyróżniani w pięciu kategoriach, takich jak życie społeczne, życie zawodowe, kultura, sport, a także nagroda zespołowa. Pan Piotr otrzymał nagrodę w kategorii życie zawodowe, bo niewątpliwie mimo zdrowotnych trudności świetnie sobie radzi, a przy okazji pomaga również innym. „Choroba łagodnie mnie potraktowała. W najtrudniejszym momencie bardzo pomogli dziennikarze, którzy nagłośnili temat mojego schorzenia, dzięki czemu udało się zebrać fundusze na początek leczenia i uzyskać finansowanie z budżetu państwa. Wierzę w siłę mediów, dlatego kiedy tylko jest możliwość, staram się nagłaśniać akcje charytatywne dostępnymi kanałami, by w ten sposób oddać to dobro, które ja dostałem” przekazuje w rozmowie z portalem internetowym gliwickiego magistratu Pan Piotr.

Pan Piotr jest osobą niezwykle aktywną, ponieważ regularnie gra w piłkę nożną, squasha, a także gry planszowe podczas towarzyskich spotkań. Jak powtarza nagroda w konkursie Mr. Disabled jeszcze bardziej motywuje go do działania i tego by aktywnie oraz pełnym siły iść przez życie.  Nagrodę w jego imieniu podczas gali odebrała Klaudia Bera, która jest pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gliwice ds. osób z niepełnosprawnościami. My Panu Piotrowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym!

Źródło: UM Gliwice

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button