Media lokalnePolityka lokalna

Kolejne 22 tys. zł dla Agory. Miasto reaguje na kryzys związany z likwidacją MDK

Miasto Gliwice walczy z kryzysem wizerunkowym wywołanym przez sposób, w jaki zakomunikowany został zamiar likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury. W tym celu zatrudniona zostanie Gazeta Wyborcza To już kolejne w tym roku zlecenie dla Agory.

Akcja pod nazwą “Miasta Idei”, w ramach której zleceniobiorca zorganizuje warsztaty na Microsoft Teams oraz panel dyskusyjny online (tzw. debatę) 18 maja 2021 roku, których tematem będą zagadnienia związane z szeroko pojętą kulturą w Gliwicach oraz powołaniem nowej instytucji kultury – to nazwa umowy zawartej przez miasto z wydawcą Gazety Wyborczej.

Kwota zamówienia – 22 140 zł. Wcześniej zapłaciliśmy 30 750 zł za udział w akcji “Supermiasta i Superregiony 2040” , 20 000 zł za publikacje reklam w Wyborczej oraz 17 220 za umieszczanie ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Łącznie to już ponad 90 tys. zł. Umowa zawarta została na początku maja.

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Miasta Idei. Tym razem spotkamy się wirtualnie w Gliwicach i zajmiemy się miejską kulturą. Wiadomo bowiem, że Gliwice chcą stworzyć miejską instytucję kultury i przy okazji ożywić ruiny Teatru Miejskiego Victoria i zadbać o to, by częściej organizować tu wydarzenia i spotkania.

Najpierw, o godz. 16 zorganizujemy internetowe warsztaty dla mieszkańców (mają charakter zamknięty, konieczne są zgłoszenia na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl). Następnie o godz. 17.45 rozpoczniemy otwartą dla wszystkich debatę na temat polityk kulturalnych miast. Naszymi gośćmi będą: Ewa Weber, wiceprezydent Gliwic, Izabela Błaszczyk, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, Michał Kubieniec, menedżer kultury oraz Artur Celiński, ekspert w dziedzinie polityki kulturalnej.

www.katowice.wyborcza.pl

W dniu 13.05.2021 r. ogłoszenie o debacie pojawiło się na stronie gliwice.eu:

Gliwice zapraszają do dyskusji o kulturze w mieście. 18 maja w ramach akcji Miasta Idei, organizowanej przez „Gazetę Wyborczą”, odbędą się wirtualne warsztaty i debata. W wydarzeniu weźmie udział między innymi Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic.

Tematem gliwickiej akcji jest szeroko pojęta kultura, z uwzględnieniem planowanej nowej instytucji kultury i rewitalizacji ruin teatru Victoria przy al. Przyjaźni. Jakiej kultury oczekują gliwiczanie? Jakie wydarzenia kulturalne powinny być organizowane w nowej przestrzeni?  Jaka struktura organizacyjna najlepiej sprawdzi się w nowej instytucji? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w ramach akcji Miasta Idei w Gliwicach.

We wtorek 18 maja o godz. 16.00 rozpoczną się internetowe warsztaty dla mieszkańców. Mejlowe zapisy są prowadzone przez redaktora Przemysława Jedleckiego (przemyslaw.jedlecki@agora.pl). Warsztaty będą miały charakter zamknięty, natomiast zaraz po nich – o godz. 17.45 – rozpocznie się otwarta wirtualna debata na temat działalności kulturalnej w Gliwicach, ale także szerzej – polityki kulturalnej miast.

W panelu dyskusyjnym obok wiceprezydent Ewy Weber będą uczestniczyć także Izabela Błaszczyk, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego i Michał Kubieniec, menedżer kultury.

Miasto Gliwice jest partnerem akcji „Miasta Idei – Gliwice 2021”. Więcej informacji można znaleźć w serwisie katowice.wyborcza.pl.

5 Comments

  1. Co to znaczy!!! moje podatki płacone w Gliwicach wspierają żydowską agorę? znowu bez konsultacji z mieszkańcami rada wydaje kasę według swoich fanaberii? Czy to przedpłata za strzał w potylicę jak w Katyniu?

  2. Czy to tylko przypadek, że jak dotąd Gazeta Wyborcza Katowice – mimo obietnicy – nie opublikowała artykułu na temat braku odpowiedniego nadzoru i kontroli ze strony Urzędu Miejskiego w Gliwicach nad Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice związanych z nieprawidłowościami wydatkowania dotacji publicznych? Mimo otrzymania rzetelnych, wiarygodnych i merytorycznych informacji na ten temat.

    1. Z tego, co można było przeczytać w prasie, to czy one były naprawdę takie rzetelne, wiarygodne i merytoryczne, to zdecyduje prokuratura 🙂
      Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button