FinanseKonsultacje społeczne

Masaż za pieniądze miasta?

Kolejne edycje Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego pokazują, że Gliwiczanie chętnie współdecydują o swoim najbliższym otoczeniu – czy to poprzez złożenie propozycji zadania, jego promowanie wśród sąsiadów, znajomych, czy też poprzez udział w głosowaniu. W tym roku zgłoszono 325 propozycji.

Wykaz wszystkich projektów zakwalifikowanych do głosowania jest dostępny na stronie internetowej gliwice.eu w dziale „Gliwicki Budżet Obywatelski”. Głosować można również elektronicznie, z domu!

Obok głosowania elektronicznego można będzie oddać głos na formularzach papierowych. Te ostatnie będą dostępne do pobrania w Urzędzie Miejskim w Gliwicach (przy ul. Zwycięstwa 21 oraz w filii przy ul. Jasnej 31A), jak również w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych (przy ulicy Zwycięstwa 1, ul. Jagiellońskiej 21 oraz ul. Studziennej 6). Nowością w tegorocznym głosowaniu są specjalne punkty do głosowania elektronicznego, które zostaną utworzone w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. To oferta dla tych, którzy nie dysponują dostępem do internetu lub odpowiednim sprzętem elektronicznym, lub po prostu – dla odwiedzających gliwickie biblioteki, którzy niejako przy okazji mogą prosto i szybko oddać głos. Punkty będą czynne przez cały okres głosowania, od 25 sierpnia do 15 września, w godzinach otwarcia poszczególnych filii. 

Swoje propozycje mieszkańcy po raz pierwszy mogli złożyć zarówno za pomocą formularza elektronicznego, jak i tradycyjnie — w wersji papierowej. Najwięcej projektów dzielnicowych wpłynęło z Sośnicy (34 wnioski), następnie z dzielnic: Sikornik (25 wniosków), Wójtowa Wieś (23 wnioski), Łabędy (22 wnioski), Śródmieście (21 wniosków). Projekty zaproponowane przez mieszkańców były oceniane formalnie i merytorycznie. W wyniku tej oceny do głosowania skierowanych zostało 175 zadań.

Do programu zakwalifikowano między innymi montaż przewijaka dla osób z niepełnosprawnościami w jednej z toalet w Śródmieściu, zakup sprzętu sportowego oraz organizacja współzawodnictwa dzieci i młodzieży, budowa oświetlenia przy ul. Miodowej, zorganizowanie cyklu wydarzeń integracyjno-kulturalnych dla mieszkańców dzielnicy w wieku senioralnym czy wykonanie serii 10 masaży limfatycznych dla 50 osób pracujących na oddziałach COVID w gliwickich szpitalach.

 Od 25 sierpnia do 15 września będziemy mogli głosować na projekty zaproponowane przez gliwiczan. Te, które otrzymają największą liczbę głosów, zostaną zrealizowane w 2022 roku. Wspólnie zdecydujemy, które projekty zwyciężą i zmienią Gliwice, nasze otoczenie oraz społeczność na lepsze.

Wykaz wszystkich projektów można zobaczyć TUTAJ

Ada Duda

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button