Życie Miasta

Mobilne kawiarenki pojawią się w gliwickich parkach i skwerach

Z ogłoszonego przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych przetargu wynika, iż magistrat planuje utworzenie jedenastu mobilnych punktów gastronomicznych w parkach i skwerze nieopodal urzędu miasta.

 „Działalność ma być prowadzona w formie mobilnej, co oznacza, że Najemca każdorazowo ustawi mobilną kawiarnię w wyznaczonym miejscu, a po zakończeniu sprzedaży usunie z terenu kawiarnię i uprzątnie miejsce. Nie dopuszcza się możliwości pozostawienia mobilnej kawiarni na najmowanym terenie poza godzinami jej funkcjonowania, a także na noc. Nie dopuszcza się ustanowienia na najmowanym terenie stałego punktu do prowadzenia działalności gastronomicznej. Mobilna kawiarnia może być czynna w godzinach do 6:00 do 22:00” – określa MZUK w warunkach postępowania. Magistrat planuje wynająć 4 miejsca na terenie parku Chopina, 3 miejsca na terenie parku Chrobrego, 2 miejsca przy tężni solankowej w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej oraz 2 miejsca na skwerze Doncaster.

Wynajmujący będą mogli serwować asortyment taki jak kawa, herbata, napoje, lody, desery oraz gotowe przekąski, przy jednoczesnym zakazie sprzedaży alkoholu oraz wyrobów tytoniowych. Dodatkowo przedsiębiorców decydujących się na wynajem powierzchni pod mobilne punkty gastronomiczne będzie obowiązywał kategoryczny zakaz emisji muzyki oraz innych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, a także zakaz urządzeń grillowych.

Jednak dla tych, którzy będą szukali nieco innych smaków i sportowych atrakcji dobrym miejscem na spędzenie ciepłych dni może okazać się gliwicka Summer Arena. Wakacyjna strefa aktywności plenerowych zlokalizowana przy Arenie Gliwice rusza wraz z początkiem wakacji i niewątpliwie zaserwuje nam moc atrakcji. Od koncertów, na dwóch scenach zlokalizowanych wokół areny, przez siatkówkę plażową oraz streetball i ściankę wspinaczkową, po drinki z możliwością ich spożycia na leżakach w strefie gastro. Poza atrakcjami dla dorosłych w planach Summer Areny są również liczne atrakcje dla dzieci, takie jak gry, zabawy, warsztaty i animacje. Jedno jest pewne tego lata gliwiczanie nie będą mogli narzekać na nudę, a długie słoneczne dni będzie można spędzać na powietrzu i w końcu bez obostrzeń pandemicznych.

Źródło: MZUK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button