AnalizyFinanseSesja RMŻycie Miasta

Nadchodzą zniżki dla mieszkańców Gliwic i to już od kwietnia tego roku – po wielu latach oczekiwania rusza Gliwicka Karta Mieszkańca

Po latach starań i upominania się przez mieszkańców Gliwic o ty by wzorem innych miast mogli cieszyć się kartą mieszkańca, magistrat zdecydował się przychylić do ich próśb. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta pod głosowanie trafiła w końcu uchwała wprowadzająca do życia od kwietnia tego roku Gliwicką Kartę Mieszkańca.

Przypomnijmy, ze gliwiczanie na tego typu rozwiązanie i ruch ze strony miasta czekali od blisko 5 lat. Sprawa była wielokrotnie analizowana przez Urząd Miasta oraz miejską spółkę Śląskiej Sieci Metropolitalnej, która za ten projekt otrzymała blisko 100 tysięcy złotych. Efektów jednak nie było, a mieszkańcy nadal czekali.

Gliwickie Karty Mieszkańca po długim okresie oczekiwania wprowadzone zostaną 15 kwietnia 2022 roku, a wyrobić je będą mogły osoby zameldowane na pobyt stały oraz czasowy, a także osoby rozliczające podatek dochodowy w Gliwicach, studenci oraz oczywiście mieszkańcy domów opieki. W przypadku osób zameldowanych na pobyt stały karta będzie ważna przez 2 lata, natomiast w innych przypadkach okres ten będzie krótszy.

Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli tego w jakich miejscach gliwiczanie będą mogli skorzystać z tej karty? Takimi miejscami są baseny, sale sportowe, obiekty kulturalne oraz wiele innych obiektów zarządzanych przez miasto. Do projektu na pewno chętnie też włączą się gliwiccy przedsiębiorcy, patrząc na to, jak wygląda to w innych miastach. Dlatego na mieszkańców Gliwic czekać będą na pewno zniżki w restauracjach, sklepach oraz wielu punktach usługowych.

Sam projekt Gliwickiej Karty Mieszkańca ma być jako podaje magistrat promocją Gliwic jako miasta atrakcyjnego do osiedlenia się oraz do zmotywowania osób mieszkających bez meldunku, by się zameldowały i tym samym powiększyły wpływy miejskie dochody z tytułu podatków od osób fizycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button