Życie Miasta

Nowa linia ZTM, która ułatwi mieszkańcom Gliwic transport do Portu Lotniczego w Pyrzowicach

Nowa metropolitalna linia, o numerze M14 już w sobotę wykona swój pierwszy kurs z Gliwic na Lotnisko w Pyrzowicach przez Tarnowskie Góry. Kursy odbywać będą się co godzinę, przez całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia oraz występujących świąt.

W dobie wysokich cen paliw na pewno każde nowe połączenia będą przekonywały coraz większą ilość osób do wybrania transportu publicznego. Jednak linia M14 ułatwi również wiele wakacyjnych wyjazdów. Drogie opłaty parkingowe za pozostawienie auta na czas urlopu na pewno nie są przyjemne, a możliwość ich uniknięcia przez mieszkańców Gliwic za sprawą tej linii zdecydowanie się zwiększy. Częstotliwość kursów pozwoli każdemu wybrać odpowiednią godzinę z rozkładu jazdy, tak by zdążyć na swój lot.

W godzinach szczytu przewidziane zostaną również kursy na trasie Gliwice Plac Piastów – Tarnowskie Góry Dworzec, tym samym uzupełniając  rozkład i ułatwiając podróż osobom przemieszczającym się na tym odcinku poprzez kursowanie co 30 minut.

fot. ZTM

Czy gliwiczanie będą chętniej wybierać komunikację miejską dzięki pojawieniu się tej linii? Na to odpowie nam sezon urlopowy, który będzie swoistym testem dla M14. Zadowolone na pewno są osoby poruszające się pomiędzy Gliwicami, a Tarnowskimi Górami – gdyż jest to pierwsza linia kursująca na tej trasie całodobowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button