Życie Miasta

Plac zabaw na terenie Skweru Nacka pustoszeje

O tym, że kiedyś place zabaw posiadały betonowe piaskownice oraz najprostsze zardzewiałe huśtawki bardzo dobrze pamiętamy. Jedni te czasy wspominają nawet dość dobrze, lecz szeroka gama atrakcji jakie pojawiają się na placach zabaw w obecnych czasach przyzwyczaiła nas do nieco innych standardów. Do nostalgicznej podróży zostali jednak zaproszeni rodzice, którzy wraz z dziećmi odwiedzają plac zabaw przy Skwerze Nacka, a to za sprawą regularnie znikających urządzeń.

Interwencje w tej sprawie na prośbę rodziców postanowił podjąć Radny Rady Miasta Gliwice Tomasz Tylutko, który zwrócił uwagę na problem w pomocą interpelacji skierowanej do Prezydenta Gliwic Adama Neumana.

– Na dzień dzisiejszy największy w okolicy plac zabaw posiada jedynie „domek”, dwie huśtawki oraz piaskownicę. W roku ubiegłym zabrana została karuzela, obecnie wg. przekazanych informacji uszkodzeniu uległo kolejne urządzenie. W miejsce wycofanych urządzeń nie pojawiły się inne, co w znacznym stopniu zubożyło możliwości wspomnianego placu zabaw. czytamy w treści interpelacji radnego Tomasza Tylutko.

Wskazał on również, że plac opustoszał w czasie, kiedy jest na największe nim zainteresowanie. Ciepłe dni sprzyjają spacerom w tego typu miejsca, tym bardziej w okresie wakacyjnym. Do tego dochodzi również kwestia wojny w Ukrainie, w wyniku której sporo ukraińskich dzieci zamieszkało w Gliwicach. Zasadnym więc byłoby jak najszybsze uzupełnienie placu. Ponadto Tomasz Tylutko zapytał jakie kroki zamierza podjąć magistrat z brakami w wyposażeniu przy Skwerze Nacka, a także o to czy w perspektywie długoterminowej planowana jest modernizacja tego obiektu.

Odpowiedź została przygotowana przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach. W treści jednak nie znajdziemy optymistycznych informacji dla osób mieszkających blisko Skweru Nacka.

– Miejski Zarząd Usług Komunalnych informuje, że nie dysponujemy urządzeniami zastępczymi, a budżet MZUK w bieżącym roku jest już zamknięty i nie ma możliwości doposażenia placu zabaw na skwerze Nacka. Z przyczyn technicznych nie jest także możliwe wypożyczanie urządzeń zabawowych z innych placów zabaw. Jednocześnie informujemy, że modernizacja ww. placu zabaw została umieszczona w planach budżetowych naszej jednostki na 2023 rok.przekazał Grzegorz Śliczniuk zastępca Dyrektora ds. Technicznych MZUK.

Oznacza to tyle, iż dzieci w tym roku będą musiały zadowolić się wyposażeniem wyciągniętym z dziecięcych czasów ich rodziców, ewentualnie pójść w inne miejsce. Miejmy nadzieje, że zaplanowane na przyszły rok doposażenie tego placu zabaw zostanie przeprowadzone przed sezonem letni, a nie na przykład zimą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button