Życie Miasta

Po pandemicznej przerwie wracają IGRY

Tydzień „igrowy” jest dla studentów ostatnim momentem na chwilę rozluźnienia przed letnią sesją, kiedy to każdą wolną chwilę będą musieli poświęcać nauce. Przez ostatnie dwa lata IGRY odbywały się jedynie online, a teraz powracają, by znowu zawładnąć Gliwicami.

Ostatni raz studenci Politechniki Śląskiej na Igrach bawić się mogli w 2019 roku. Podczas koncertów zorganizowanych przy Arenie Gliwice zgromadziły się wtedy dziesiątki tysięcy osób z całego województwa, a na scenie wystąpił chociażby nieżyjący już Krzysztof Krawczyk. Niewątpliwie przez te trzy lata studenci mogli zatęsknić za atmosferą jaką niosą za sobą gliwickie juwenalia.

W tym roku wypada 65 rocznica organizacji IGRÓW, dlatego też organizatorzy stawiają na tradycyjne rozwiązania. Co prawda klucze do miasta zostaną przekazane studentom dopiero w czwartek, to tydzień „igrowy” rozpoczął się już wczoraj w gliwickim Mrowisku podczas występu Akademickiego Teatru Remont, a później podczas Jam Session w Klubie Studenckim Spirala.

Dzisiaj natomiast na 17:00 zaplanowana na terenie kampusu i gliwickich ulic została gra miejska, a o godzinie 20:00 studenci rywalizować będą mogli podczas wieczoru z planszówkami. Wszystkich fanów gier planszowych ugości Klub Studenci Spirala i Hearts Pub.

Po spokojnym wtorkowym wieczorze atmosferę rozgrzać ma Wielkie Studenckie Grillowanie na Łące Igrowej, podczas którego będzie mogła nastąpić wielka studencka integracja. Jednak by móc spokojnie zjeść grilla warto będzie wziąć udział w dniu sportu oraz Kłodnicy Challenge. Na sam koniec środowych atrakcji przewidziano wieczór filmowy.

Czwartek to tradycyjnie dzień otwierający główny punkt programu, czyli koncerty. Jednak zawsze uprzedza to tradycyjne przekazanie klucza do miasta studentom podczas barwnego korowodu idącego ulicami Gliwic, aż na rynek. O godz. 17:30 igrowe granie rozpocznie zespół Tamtej Nocy, a następnie na scenie pojawią się Borys LBD, Lej Mi Pół i Łydka Grubasa.

Piątkowe koncerty rozpoczną się o godzinie 18:00, a na scenie usytuowanej przy gliwickiej Arenie zobaczymy Joe Palooka, Stacha Bukowskiego, Lordofon, Wojtka Szumańskie i Video. 

Wstęp na wydarzenia jest w pełni bezpłatny i trzeba to mocno podkreślić, ponieważ większość studenckich imprez, w tym Juwenalia Śląskie stały się obiletowane i co prawda mają wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej, to jednak w Gliwicach będzie można poczuć prawdziwą studencką atmosferę!

Wszelki szczegóły oraz program wydarzenia znajdą Państwo tutaj:

https://www.facebook.com/events/304617388514532

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button