SportŻycie Miasta

Polacy zagrają w Arenie Gliwice!

Biało-Czerwoni w walce o trzeci z rzędu tytuł Mistrza Świata odwiedzą Gliwice. To właśnie w gliwickiej Arenie rozgrany zostanie mecz 1/8 finału tej prestiżowej imprezy. Polska przez zmagania grupowe przeszła jak burza, także możemy być pewni, że nasza reprezentacja pokaże w fazie pucharowej dobrą formę.

Polacy w grupie C odnieśli komplet zwycięstw przegrywając tylko jednego seta z bardzo mocną reprezentacją USA. Tak dobra forma może zatem napawać kibiców niesamowitym optymizmem i wiarą w obronę mistrzowskiego tytułu po raz drugi z rzędu.  Do tego przyda się jednak ogromny doping, którego nie brakowało w katowickim Spodku i najpewniej nie zabraknie także w Arenie Gliwice.

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej Biało-Czerwoni swój kolejny mecz na mundialu rozegrają 4 września, a miejscem zmagań na pewno będzie Arena Gliwice. Jednakże rywala poznamy dopiero w środowy wieczór.

Na wszystkich kibiców czeka moc atrakcji, bowiem z okazji mistrzostw 3 i 4 września od godz. 14.00 do 20.00 na placu przed Areną Gliwice stworzona zostanie Mistrzowska Strefa Siatkówki. Polski Związek Piłki Siatkowej wraz z Kinder Joy of Moving przygotował spotkanie z wielokrotnym reprezentantem Polski Marcinem Prusem, a także strefie Kinder Joy of Moving. Znajdzie się w niej tor z przeszkodami, a także konkurs z nagrodami.

Przypomnijmy, że nadal można nabywać bilety na mecze w Gliwicach, lecz wybór spotkań jest już mocno ograniczony. Wszelkie informacje odnośnie wejściówek znajdą Państwo TUTAJ. Co istotne w dniach meczowych wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

4, 6, 8 września (w godz. 16.00–22.00):
• dla linii autobusowych M1, M16, M18 wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy polegające na zwiększeniu liczby kursów oraz zwiększeniu pojemności taboru;
• na linii 32 wprowadzona zostanie zmiana trasy przejazdu. Autobusy obsługiwać będą przystanek „Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa”. Natomiast w tym czasie linia 32 nie będzie obsługiwała przystanku „Gliwice Kopalniana” (przystanek pozostanie obsługiwany przez linie nr: 41, 232, 669, 932).
10–11 września:
• dla linii autobusowych 1, 1N, 37, 115, 674, 689 wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy polegające na zwiększeniu liczby kursów w godzinach wieczornych oraz zwiększeniu pojemności taboru;
• dla linii autobusowych 30N, 76, 76N, 130, 130N, 297N, 657N, 672N, 911N, M2, M3, M10 i M101 zwiększona zostanie pojemność taboru. – czytamy w komunikacie na stronie gliwickiego magistratu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button