Życie Miasta

Premier Morawiecki odwiedzi dzisiaj Gliwice

Już dzisiaj tuż po godz. 10:00 premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach. Jednak to niejedyna ważna polityczna wizyta tego dnia w naszym regionie, ponieważ minister zdrowia Adam Niedzielski pojawi się w Tarnowskich Górach.

Premier o godz. 10:00 ma przyjechać do Narodowego Instytutu Onkologii, by spotkać się z pacjentami tej gliwickiej placówki i poruszyć temat budowy jej nowego budynku. Po odpowiedzeniu na pytania dziennikarzy i przewidywanej na 10:30 wypowiedzi Prezesa Rady Ministrów uda się on do siedziby Polskiej Grupy Górniczej, gdzie odbyć ma się odprawa dotycząca sytuacji na rynku węgla.

Następnie premier Morawiecki wybierze się do Żywca, gdzie o godz. 15:10 podczas konferencji nad Jeziorem Żywieckim opowie dziennikarzom o planowanych inwestycjach na Żywiecczyźnie. Na sam koniec dnia szef rządu weźmie udział w otwarciu Gminnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Trzcinie w województwie małopolskim.

Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedzi natomiast o godz. 14:00 Tarnowskie Góry, gdzie w przychodni BI-MED będzie przekazywał informacje o reformie systemu Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Udział w konferencji prasowej weźmie również Filip Nowak, czyli prezes Narodowego Systemu Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button