Życie Miasta

Przy Arenie stanął pojemnik w kształcie serca

Przy hali sportowej Arena Gliwice pojawił się pojemnik w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Część zysku ze skupu nakrętek przeznaczona zostanie na pomoc chorym dzieciom. Za pomysłem stoi radna Agnieszka Filipkowska we współpracy z Fundacją Qlavi.

Od środy już można wrzucać nakrętki. Jakie? Prawie każde, bez względu na rozmiar, kształt i kolor. Z butelek po napojach, opakowań kosmetyków i chemii gospodarczej, pasty do zębów, słoików (np. po kawie rozpuszczalnej), ze słoiczków i buteleczek po lekach i suplementach diety, zatrzaski i obręcze z soków czy mleka.

Nakrętki to tworzywo sztuczne nazywany czysty polimer (polietylen), ale jest to tworzywo innego rodzaju niż też plastikowa butelka, którą domyka nakrętka. Jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek. Wysoki ciężar właściwy tego surowca sprawia, że możliwe jest zastosowanie go w przeróżnych przemysłach. Charakteryzuje się znakomitymi właściwościami, niewielką ścieralnością, dużą odpornością na uszkodzenia. I przede wszystkim można go przetwarzać na nowe rzeczy, więc ma wiele żyć!

https://ekopaka.org/nakretki-o-co-chodzi-z-ich-zbieraniem/

Serce miało stanąć w innym miejscu, ale zgody nie wyraziło Miasto. Wtedy lokalizację na “swoim” terenie zaproponował operator hali Arena. Pojemnik stoi przy małej hali, jest dostępny całą dobę.

Agnieszka Filipkowska jest radną Rady Miasta Gliwice. W swojej kampanii wyborczej podkreślała potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych. Konsekwentnie o nich przypomina, a gdy jest okazja – osobiście niesie pomoc, także poprzez działania fundacji Qlavi, której jest prezesem. Fundacja Qlavi to ogólnopolska fundacja działającą na rzecz osób niepełnosprawnych ruchowo oraz osób starszych.

Serdecznie zachęcamy do zbierania nakrętek i oddawania ich do pojemnika w tym szczytnym celu!

https://www.facebook.com/FundacjaQlavi/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button