Media lokalneStudiaŻycie Miasta

Uczniowie gliwickiej Szkoły Podstawowej z tytułem Mistrza Świata

Reprezentacja gliwickiej Szkoły Podstawowej Filomata wzięła udział w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu odbywającym się w Stanach Zjednoczonych. Młodzi gliwiczanie nie mieli sobie równych i zgarnęli tytuł Mistrza Świata.

Odyseja Umysłu to konkurs, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Przygotowania rozpoczynają się z początkiem roku szkolnego, kiedy to uczniowie dostają tematy konkursowe do przygotowania. Uczestnicy po rozwiązaniu problematycznego zadania długoterminowego prezentują rozwiązanie w formie spektaklu. A proces rozwiązywania zagadki ma przypominać popularne pokoje zagadek.

Gliwiccy uczniowie ze SP Filomata stanęli przed problemem technicznym, którego rozwiązanie zostało przedstawione w spektaklu, którego bohaterowie robili wszystko, by wydostać się z tajemniczego pomieszczenia. Do zdobycia wskazówek uczniowie musieli wykonać cztery różne zadania, po których pokonaniu poznali wreszcie skrywaną tajemnicę.  Po wykonaniu zadania na młodych gliwiczan czekało zadanie -niespodzianka z problemem spontanicznym – z nim jednak poradzili sobie w ekspresowym tempie, ponieważ potrzebowali do tego zaledwie kilka minut.

Po tak dobrych wynikach reprezentacja Szkoły Podstawowej FILOMATA w skład, której wchodzili Hania, Jaś, Marcelina, Martyna, Monika i Zosia stała się Mistrzem Świata swojej kategorii i uzyskała upragniony puchar, który młodym gliwiczanom z całą pewnością się należał.  Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych uczniowie z Gliwic poza udziałem w Światowych Finałach Odysei Umysłu odwiedzili również salon John Deere, gdzie mogli usiąść za sterami samolotu oraz ogromnych urządzeń budowlanych, które zdecydowanie zrobiły na nich wrażenie. Miejmy nadzieje, że to nie ostatnie międzynarodowe osiągnięcie gliwickiej młodzieży w tego typu konkursie.

Główną ideą konkursu „Odyseja Umysłu” jest rozwój zdolności twórczych i kreatywnych oraz stworzenie umiejętności krytycznego myślenia wśród młodych ludzi za sprawą problemów tematycznych, które staja na ich drodze. Podczas rozwiązywania zagadek logicznych młodzi ludzie muszą wychodzić poza schematy oraz działać nieszablonowo. W konkursie napotyka się wiedza praktyczna z nauką i sztuką.

Zwycięska drużyna
materiały SP FIlomata
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i ludzie stoją
materiały SP Filomata

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button