Polityka lokalna

ZDM nie sprząta dróg? KTO JEST WINNY?

Zarząd Dróg Miejskich wiosną ustawił znaki informujące o zakazie zatrzymywania wraz z konkretnymi dniami tygodnia i godzinami obowiązywania. Wtedy miało trwać sprzątanie ulic. Dlaczego to nie działa?

Zarząd Dróg Miejskich wiosną ustawił znaki informujące o zakazie zatrzymywania wraz z konkretnymi dniami tygodnia i godzinami obowiązywania. Kierujący pojazdami, mieli ich przestrzegać, a wykonawca miałby możliwość sprzątnięcia drogi. Dlaczego to nie działa?

Wiosną, w kilkunastu lokalizacjach ustawione zostały znaki, na których zawarto wiadomość kiedy i w jakim czasie pojawiać się będzie na danej ulicy zamiatarka. Oznakowanie zostało zamontowane kilka miesięcy temu, a jednak wykonawcy nadal mają problem z parkującymi — mimo zakazu — pojazdami.

Posprzątanie nawierzchni jezdni, gdzie często przez całą dobę stoi sznur samochodów, nie jest możliwe. Dlatego też na terenie miasta, ustawione zostały znaki informujące o czasowym, zakazie zatrzymywania. Stosowanie się do nich, pozwoli wykonawcom, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie czystości w naszym mieście, solidnie i bez przeszkód wywiązać się ze swojej pracy.

ZDM/ Ada Duda

Ten tekst powstał dzięki finansowaniu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Nasz projekt dobiega końca. Jeśli chcesz umożliwić nam funkcjonowanie w 2022 roku, wesprzyj portal wpłatą na cele statutowe. Możesz zrobić to za pomocą szybkich płatności internetowych za pośrednictwem naszej strony: https://gliwiceodnowa.pl/wesprzyjnas/. Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button