InwestycjeJawnośćŻycie Miasta

Działkowcy z Trynku chcą informacji

Działkowcy z Trynku martwią się o swoją przyszłość. Zwracają się do prezydenta z wnioskiem o informacje.

Korzystający z ogródków działkowych na północ od ul. Ossowskiego wystosowali do prezydenta miasta wniosek o udzielenie informacji zagospodarowania przestrzennego. Niepokój działkowców wzbudziła informacja, że dzierżawa działek zostanie przedłużona tylko na okres 1 roku, a do tej pory umowy dzierżawy były podpisywane na okres 3 lat. Działkowcy zadają sobie pytanie dlaczego i czy na omawianym terenie planowane są jakieś inwestycje, o których nie zostali poinformowani.

Poprosiliśmy o informacje rzecznika miasta, Łukasza Oryszczaka, który poinformował nas, że decyzje mają związek z planami miasta dotyczącymi utworzenia w tym miejscu alei pieszo rowerowej z ogólnodostępną zielenią. Przygotowania inwestycji są na początkowym etapie. Rzecznik poinformował nas, że dzierżwarcy działek od dawna byli informowani o planach przekształcenia terenu w obszar otwarty dla wszystkich.

Użytkownicy ogródków nie chcą ograniczać innym mieszkańcom dostępu do terenu, nie chcą jednak oddawać swoich małych oaz, o które niektórzy dbają już od 40 lat. Na grupie facebookowej Ogrody Działkowe Trynek omawiane są różne możliwości połączenia interesów różnych grup, bez konieczności likwidowania wyjątkowego charakteru miejsca. Obawiają się oni, że duża część terenu zostanie przeznaczona na zabudowę mieszkalną, wątpią w intencje włodarzy miasta w tworzenia ogólnodostępnej zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button