Komisje RMPolityka lokalnaWideo

Działania promocyjne Miasta bez pozytywnej opinii Komisji Rewizyjnej

Za nami kolejne posiedzenie Komisji rewizyjnej Rady Miasta Gliwice. W dniu 08.12.2020 r. radni omawiali bieżące sprawy oraz planowali kontrole do przeprowadzenia w 2021 roku. Głównym tematem była kontrola wydatków miasta na promocję.

Kontrola prowadzona była przez komisję od blisko roku, radni analizowali działania promocyjne Urzędu Miejskiego w Gliwicach. W połowie roku komisja bliska była zakończenia kontroli i wydania opinii pozytywnej, jednak za sprawą Gliwice OdNowa pojawiły się nowe fakty, które wcześniej nie były znane komisji. Mowa oczywiście o zastrzeżeniach RIO względem zlecania zadań promocyjnych miasta w hali sportowej Arena.

Przypomnijmy: na bazie ustaleń RIO śledztwo wszczęła prokuratura, a Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych zawnioskował o ukaranie osób odpowiedzialnych za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. [Więcej: Blisko 18 mln zl wydane z naruszeniem prawa].

W czasie ostatniej sesji (Rady Miasta – przyp. red.) Pan Prezydent informował, że żadne postępowania nie zostały wszczęte, jednak z pism RIO wynika, że zostały przekazane zawiadomienia do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych oraz do Prokuratury Okręgowej o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa – referował przewodniczący komisji Zbigniew Wygoda.

W związku z trwającym postępowaniem prokuratury oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej komisja stwierdziła, iż w tej sytuacji nie może zakończyć kontroli decyzją pozytywną. Działania kontrolne zostały wstrzymane do czasu opublikowania ustaleń prokuratury.

Następnie komisja przystąpiła do planowania kontroli na 2021 rok.

Zobacz posiedzenie Komisji Rewizyjnej: [LINK]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button