Brak kategorii

Polska wspiera gruzińską turystykę

W skutek pandemii COVID-19 wiele branży turystycznych poniosło straty, dlatego powstała inicjatywa pt.: „Wsparcie ekonomii społecznej w gruzińskiej turystyce”. W ramach projektu przeprowadzone zostały szkolenia, a po ich zakończeniu odbył się konkurs biznesplanów.

W ramach inicjatywy „Wsparcie ekonomii społecznej w gruzińskiej turystyce” zostały przeprowadzone szkolenia dla przedsiębiorców z rejonu Kakheti w Gruzji,  których celem było stworzenie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki inicjatywie przedsiębiorcy dowiedzieli się jak, a co najważniejsze – dlaczego warto tworzyć miejsca pracy dostosowane dla każdego!

Dla przedsiębiorców, którzy wzięli udział w szkoleniach online, przygotowana została strona internetowa w języku polskim promująca ich jako przedsiębiorstwa działające społecznie i zachęcające polskich turystów do skorzystania z ich oferty. Pomoc uzyskało ponad 30 przedsiębiorców w zakresie ekonomizacji oraz działalności PES.

W ramach projektu „Wsparcie ekonomii społecznej w gruzińskiej turystyce” zostało przygotowane vademecum w języku gruzińskim, dzięki niemu uczestnicy szkoleń mogą uzupełnić wiedzę, która została przekazana podczas warsztatów. Vademecum ma na celu popularyzacje zatrudnienia osób niepełnosprawnych, walkę z krzywdzącymi stereotypami dotyczącymi zatrudnienia takich osób oraz ułatwienia przedsiębiorcy przełamania się i zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Koniecznie odwiedźcie stronę: https://podrozegruzja.pl/edukacja/

Projekt dofinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button