Brak kategoriiKultura

Żarki: seniorzy jako siła napędowa lokalnych innowacji

W sercu Żarek, seniorzy przekształcają postrzeganie swojej roli w społeczności, stając się aktywnymi ambasadorami zmiany. Klub Seniora w Żarkach, działający pod szyldem inicjatywy “Śląscy Seniorzy Solidarni w Działaniu”, ewoluuje, przekraczając tradycyjne ramy spotkań towarzyskich. Tutaj, seniorzy wraz z młodszymi mieszkańcami, współtworzą i uczestniczą w warsztatach oraz projektach mających na celu rozwiązanie lokalnych problemów społecznych.

Dzięki wsparciu programu “Aktywni+” na lata 2021-2025, seniorzy zyskali platformę do wyrażania swoich opinii i wprowadzania zmian. Zajęci, przyczyniają się do wzrostu zaangażowania społecznego oraz zdolności adaptacyjnych uczestników. Projekty, takie jak ulepszanie przestrzeni miejskich czy organizowanie lokalnych kampanii świadomościowych, pozwalają seniorom na aktywne kształtowanie przyszłości swojej społeczności.

W Żarkach seniorzy dowodzą, że wiek to tylko liczba. Ich energia, wiedza i doświadczenie przekładają się na realne zmiany, inspirując kolejne pokolenia do wspólnego działania na rzecz lepszej przyszłości. Ta inicjatywa jest dowodem na to, że ambicje i marzenia nie mają terminu ważności.

Back to top button