Kultura

Seniorzy z Żarek wzorem aktywności

W miasteczku Żarki świąteczna atmosfera połączyła pokolenia, a to wszystko za sprawą inicjatywy 10 seniorów z Klubu Seniora Barwy Jesieni. Akcja ta, będąca częścią projektu “Śląscy Seniorzy Solidarni w Działaniu”, przyciągnęła uwagę ponad 60 mieszkańców, którzy razem świętowali przedświąteczną integrację międzypokoleniową.

Projekt, mający na celu zachęcenie starszych osób do aktywnego udziału w życiu społecznym, okazał się sukcesem, gdyż zdołał zgromadzić liczne grono uczestników z różnych grup wiekowych. Działania te nie tylko wzmocniły lokalną społeczność, ale także pokazały, jak ważną rolę odgrywają seniorzy w życiu miasta.

Centralnym punktem wydarzenia było wspólne kolędowanie i dekorowanie pierników. Te proste, a jednak głęboko symboliczne czynności stały się okazją do wymiany doświadczeń i tworzenia nowych znajomości między starszymi i młodszymi mieszkańcami Żarek. Atmosfera pełna była ciepła i wspólnotowego ducha, a śpiew kolęd i zapach świątecznych wypieków unosił się w powietrzu.

Seniorzy, będący inicjatorami tego wydarzenia, wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem. Ich determinacja i chęć do działania były inspiracją dla wszystkich obecnych. Pokazali, że niezależnie od wieku, każdy może wnosić wartościowy wkład w życie społeczne swojego otoczenia.

Organizatorzy projektu podkreślają, że akcja seniorów to tylko początek szerszych działań mających na celu zwiększenie zaangażowania społecznego osób starszych oraz budowanie trwałych więzi międzypokoleniowych w Żarkach. Zapowiadają kolejne inicjatywy, które będą kontynuacją tego pozytywnego ruchu.

To wydarzenie stanowi znakomity przykład na to, jak istotna jest współpraca i wzajemne wsparcie między różnymi grupami wiekowymi w społeczność. Seniorzy z Żarek udowodnili, że są aktywną i istotną częścią miasta, wnioskującym entuzjazm i życiową mądrość do wspólnych działań. Działania te zostały dofinansowane w ramach Rządowego Programu na Rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025, edycja 2023.

Back to top button