Brak kategoriiKultura

Bezpieczny senior za kierownicą

W temacie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym wyjątkową inicjatywę podjęli studenci gliwickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po zakończonym cyku warsztatów dotyczących realizacji własnych inicjatyw społecznych przyszedł czas na przeprowadzenie akcji, która dotyczyła stworzenia kampanii profilaktycznej dotyczącej bezpiecznego seniora w ruchu drogowym. 

Z ogromnym zaangażowaniem seniorzy zaplanowali każdy aspekt kampanii: od wymyślenia nazwy, poprzez tworzenie hasła reklamowego, aż do projektowania ulotek, które następnie zostały wydrukowane i rozpowszechnione wśród seniorów. Publikacja ta zawierała niezbędne zasady bezpieczeństwa na drodze, adresowane do pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

Ta niepozorna, ale niezwykle ważna broszura, została rozdysponowana wśród słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dostarczając im nie tylko praktycznych wskazówek, ale również poczucia bezpieczeństwa i większej pewności siebie na drodze. Działania te mają ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Ta niesamowita akcja została przeprowadzona w ramach projektu „Śląscy Seniorzy Solidarni w Działaniu” realizowanemu przez Społeczną Grupę Medialną w ramach rządowego programu „Aktywni+”. Inicjatywa ta stanowi doskonały przykład, jak ważna jest aktywność społeczna seniorów i jak znaczący wpływ mogą mieć ich działania na poprawę jakości życia w społeczności lokalnej. 

Back to top button