Jawność

Radni reagują na doniesienia Onetu w sprawie ŚSM

Informacja o nieprawidłowościach w Śląskiej Sieci Metropolitalnej zaniepokoiła radnych. Nieoficjalnie mówiło się o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miasta Gliwice. Tymczasem na naszą skrzynkę kontaktową wpłynęła informacja z klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość.

W dniu 2 marca 2021 roku odbyło się nadzwyczajne zebranie Klubu Radnych PiS Gliwice, na którym przedyskutowane zostały informacje dotyczące miejskiej spółki Śląska Sieć Metropolitalna przedstawione w dniu 1 marca 2021 w publikacji portalu Onet.pl oraz możliwe opcje działań. Na zebraniu ustalono, że przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji Rady Miasta Gliwice, radny PiS Krzysztof Procel zwoła na najbliższy wtorek zebranie Komisji, którego jedynym punktem będzie sprawa nieprawidłowości jakie miały miejsce w spółce ŚSM oraz aktualna sytuacja spółki. W celu udzielenia wyjaśnień radnym na zebranie to zostanie zaproszony Prezydent Adam Neumann. Na komisję zaproszeni zostaną także wszyscy radni Rady Miasta Gliwice. Dalsze ewentualne działania Klubu Radnych PiS Gliwice będą zależały od przebiegu ww. zebrania komisji.

Adam Michczyński

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Rady Miasta Gliwice

Nadzwyczajnej sesji Rady Miasta póki co nie będzie, zwołane zostanie za to posiedzenie komisji w całości przeznaczone sprawie Śląskiej Sieci Metropolitalnej. Pytań w sprawie jest bardzo dużo, dlatego spodziewamy się długiego i trudnego posiedzenia. Będziemy transmitować je na żywo za pośrednictwem naszego profilu na facebooku.

My także zadaliśmy szereg dodatkowych pytań, czekamy na odpowiedź od rzecznika prezydenta.

3 Comments

  1. Dalej się bawcie z nimi w Matrix, powodzenia. Nic nie uzyskacie w ten sposób. Będą ciągnąć sprawę ile się tylko da, potem zrobią przedawnienie a wy będziecie za to wszystko płacić, już wiecie po co powstały płatne parkingi w centrum?

  2. i 30 baniek wywalili na śmietnik. Oczywiście nikt za to nie odpowie….
    Czym Gliwickie PO różni się od PiS?
    Neuman od szumowskiego?
    I jeden i drugi wywalili kasę na coś zbytecznego i żaden nie poniósł odpowiedzialności

    1. Może tym ze jednak PO mniej ….. tak trochę…. i ze przynajmniej pozory starali się stwarzać ? Piosiory maja to gdzieś i rżną już jak leci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button