Jawność

Z kim spotyka się prezydent?

Chcielibyście wiedzieć z kim służbowo spotyka się Prezydent Gliwic Adam Neumann? My też. Nie dowiemy się, gdyż tej informacji prezydent nie chce udzielić.

Wniosek w tej sprawie składaliśmy jeszcze w 2020 roku. Poprosiliśmy o udostępnienie kalendarza spotkań prezydenta. W wielu miastach Polski prezydenci prowadzą takie otwarte kalendarze, dostępne w Internecie. W Gliwicach jest to informacja niejawna. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z Biura Prezydenta Miasta:

Prezydent Miasta Gliwice nie ma podstawy prawnej, tymczasem inni włodarze miast prezentują zdecydowanie wyższy stopień otwartości i dbałości o transparentność życia publicznego. Przykładowo, Prezydent Starogardu Gdańskiego, Janusz Stankowiak, prezentuje swój kalendarz na stronie urzędu miasta:

Podobnie w Sopocie, dzięki elektronicznemu kalendarzowi wiemy jak i kiedy pracuje prezydent Jacek Karnowski i jego zastępcy. Także władzom Kalisza i Gdańska jawność i transparentność tak bardzo nie przeszkadza. Szkoda, że Prezydent Gliwic ma inne zdanie na ten temat. Zobaczcie jak wyglądają internetowe kalendarze prezydentów miast:

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Czy redaktor dochował należytej staranności i zapoznał się z orzecznictwem sądów administracyjnym, o czym w mailu wspomina Biuro Prezydenta Miasta? A może artykuł jest celowo jednostronny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button