Inwestycje

Aleja Przyjaźni – treść ugody z PRUiM

Kolejny remont Alei Przyjaźni dobiega końca. Jest on efektem ugody miedzy Miastem Gliwice a Wykonawcą, gliwicką spółką Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. Publikujemy treść ugody.

“Kontrowersyjny projekt, kiepskie wykonanie, przekroczone terminy, ciągłe poprawki, budowa od nowa, kosztowna ugoda” – tak pisaliśmy o tej inwestycji na początku października [Więcej: Aleja Przyjaźni – bubel za blisko 3 mln zł?]. Zgodnie z obietnicą zawartą w artykule, publikujemy treść ugody zawartej przez Miasto z PRUiM, spółką należącą… do Miasta.

Przedmiotem ugody jest ustalenie zasad wymiany przez Wykonawcę nawierzchni trasy rowerowej na Alei Przyjaźni na odcinku od ul. Zwycięstwa do ul. Dworcowej. Koszty robót podzielono pomiędzy Inwestora i Wykonawcę:

  1. Miasto Gliwice – do kwoty 163,5 tys. zł w zakresie wykonania koryta na głębokość 30 cm wraz z wywozem i utylizacją urobku, oraz wykonania podbudowy z kruszywa łamanego;
  2. PRUiM do kwoty 239,7 tys. zł. w pozostałym zakresie.

Na wykonane roboty Wykonawca udzielił 36 miesięcy gwarancji i rękojmi.

Ciekawe informacje dotyczące remontu podał w dniu 30.10.2020 r. portal 24gliwice.pl:

Aleja Przyjaźni jest gotowa. Prace zasadnicze przy wymianie nawierzchni na odcinku ciągu pieszo-rowerowego między ul. Zwycięstwa i Dworcową zostały zakończone. Rowerzyści i piesi mogą już poruszać się tam bez utrudnień. To jednak nie koniec działań remontowych na tym fragmencie alei. W najbliższych dniach rozpoczną się kolejne prace, zmierzające do powstania praktycznych rozwiązań dla rowerzystów i wielu estetycznych zmian. Będą one polegały na remoncie ciągu komunikacyjnego wzdłuż budynków, które usytuowane są po północnej stronie alei Przyjaźni. W tym miejscu powstanie ciąg pieszo-rowerowy. W konsekwencji, wytyczony zostanie także przejazd rowerowy przez ul. Zwycięstwa. Renowacji zostaną poddane murki znajdujące się tuż za schodami przy wejściu na aleję, od strony ul. Zwycięstwa. Aktualnie odnawiane są barierki przy zejściach do lokali usługowych. Dopełnieniem tych prac, wiosną przyszłego roku, będzie uporządkowanie zieleni wzdłuż alei Przyjaźni.

Będziemy przyglądać się jakości wykonanego remontu.

źródło zdjęcia: www.zdm.gliwice.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button