Inwestycje

Deweloper chce budować przy Teatrze Miejskim (GALERIA)

Deweloper z Krakowa zgłosił wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Nowy Świat w bliskim sąsiedztwie teatru. Blok ma mieć 7 pięter, około 100 mieszkań oraz parking podziemny. Co ciekawe, koncepcja architektoniczna nie spełnia warunków Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w zakresie dopuszczalnej wysokości.

Obecnie na działce znajduje się niski budynek jednorodzinny i teren zielony. Po jego wyburzeniu firma Wawel Service Deweloper sp. z o.o. chce postawić tam siedmiopiętrowy budynek mieszkalny. Planowana powierzchnia zabudowy to 1192 m2. Miejsca postojowe w liczbie 95 znajdą się na dwóch kondygnacjach garażu i na terenie przyległym do budynku.

Budynek ma mieć 22 metry wysokości i 8 kondygnacji (jedna podziemna), co stoi w sprzeczności z MPZP. Na wskazanym terenie budować można maksymalnie do 5 kondygnacji nad powierzchnią działki. Budynek ma mieć kształt litery C. Wody opadowe zostaną odprowadzone do potoku Ostropka.

Wawel Service Deweloper sp. z o.o. realizował w Krakowie zarówno osiedla domków jak i domy wielorodzinne, np osiedle Lema, Piasta Park, Halszki, Krygowskiego.

2 Comments

  1. Parking podziemny…dobre a czy deweloper wie że jak popadają obfite deszcze to wszystko pływa i jest pod wodą od Zygmunta Starego po porodówkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button