Jawność

Kajetan Gornig o aferze gliwickiej: kłamstwa i chowanie brudów pod dywan

Kajetan Gornig zareagował na wywiad Prezydenta Neumanna w Nowinach Gliwickich. Pisze o aferze w Śląskiej Sieci Metropolitalnej, kłamstwach i chowaniu brudów pod dywan.

Kłamstwa i chowanie brudów pod dywan.

Adam Neumann próbując wybielić się w sprawie ŚSM w wywiadzie z Andrzejem Sługockim stwierdził, że jak tylko się dowiedział o nieprawidłowościach odwołał zarząd i radę nadzorczą. Problem w tym, że wywiad przeczytały członkinie rady nadzorczej i wystąpiły do Adama Neumanna o zaprzestanie rozgłaszania kłamstw na temat ówczesnego składu rady nadzorczej.

Z dokumentów jasno wynika, że magistrat od dawna był alarmowany przez radę nadzorczą o nadużyciach zarządu spółki. Wszystko skończyło się to przygotowaniem przez radę nadzorczą druzgocącego raportu. Dodać w tym miejscu należy, że wszyscy sygnaliści którzy ośmielili się w tamtym czasie powiadomić prezydenta o nieprawidłowości w spółce zostali w ten czy inny sposób usunięci: Naczelnik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego, główna księgowa, rada nadzorcza, pracownicy administracji. Tak właśnie reagowano wtedy na bałagan. Czy właśnie z tego względu dziś Neumann nie chce udostępnić protokołów z posiedzeń rady nadzorczej?

Kajetan Gornig jest byłym radnym Rady Miasta Gliwice i doświadczonym samorządowcem. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się o urząd Prezydenta Miasta z ramienia komitetu obywatelskiego Energia dla Gliwic. W głosowaniu otrzymał około 18% głosów gliwiczan.

Komentarze

  1. “Znam” Pan Kajetana Gorniga od czasów mojego liceum (wczesne lata 00.), bywał gościem na naszych debatach oksfordzkich. Jeśli Pan Kajetan chce faktycznie coś zmienić – to to jest właśnie ten czas. Nie na miesiąc przed wyborami, w kawiarence – tylko właśnie teraz. Potem będzie tylko jednym z bliżej nieznanych kandydatów – a stanowisko Prezydenta zacementuje się na kolejną kadencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button