Kultura

Kiedy wrócimy do Teatru Miejskiego?

Kiedy będzie można zamienić domową kanapę na teatralny fotel? Już dziś można zarezerwować swoją wizytę w Teatrze!

Wraz z nowym rokiem Teatr Miejski w Gliwicach uruchomił rezerwacje miejsc na swoje spektakle. Spośród wielu tytułów, które ma w ofercie Teatr, na początek wybrano dwa, które cieszą się dużą popularnością i mają rzesze swoich wiernych fanów. Będą one wystawiane już w drugiej połowie stycznia. 

Ostrożnie i z pewną nieśmiałością Teatr w Gliwicach wraca z repertuarem na żywo. Na razie propozycje będą dawkowane, a podczas wizyty na spektaklach widzów obowiązywać będzie większość dotychczasowych zasad. Przede wszystkim ograniczono ilość widzów na poszczególnych wydarzeniach, zachowane będą odstępy oraz obowiązek zakrywania ust i nosa. Jednak, co najważniejsze, aktorzy i widzowie mają nadzieję, że już w drugiej połowie stycznia 2021 będzie można wybrać się do teatru.

Teatr startuje weekendowo, już 23 i 24 stycznia, z propozycją dla spragnionych przedstawień młodych widzów. W sobotę i niedzielę, o godz. 15.00, na Małej Scenie będzie można zobaczyć spektakl „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego. W magicznym emporium jednego z najsłynniejszych poetów dla dzieci widzowie spotkają bohaterów swoich ulubionych wierszy, razem z aktorami rozśpiewają zakamarki jego  gabinetu i ożywią wszystkie przedmioty, które wpadną im w ręce. Nie zabraknie „Lokomotywy”, „Ptasiego radia”, czy niedającej się wyrwać „Rzepki”. Osobom, którym nie uda się dostać biletów na pierwszy weekend, mają możliwość zobaczenia spektaklu tydzień później. 

Najmrodzki, fot. Michał Ramus

Dorośli widzowie muszą być trochę bardziej cierpliwi. W ostatni weekend stycznia Teatr zaprasza na trzy wieczory z legendarnym złodziejem polonezów — Najmrodzkim. Spektakl „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” ze scenariuszem i w reżyserii Michała Siegoczyńskiego grany będzie  w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00. W roli tytułowej, oczywiście, niezastąpiony Mariusz Ostrowski. 

Styczniowe spektakle będą grane przy ograniczonej widowni (25% widzów). Jednocześnie, chcąc w jakimś stopniu uniknąć niespodzianek, Teatr, na razie,  nie uruchamia sprzedaży biletów, a jedynie system rezerwacji. Kasy teatralne będą nieczynne dla widzów do 17 stycznia 2021. Teatr gorąco zaprasza do rezerwacji telefonicznych i mailowych, które przyjmuje Dział Obsługi Widzów od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.

Więcej informacje znajdziecie na stronie: www.teatr.gliwice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button