Media lokalne

Konkurs FIO Śląskie Lokalnie 2022 rozstrzygnięty!

Jak co roku, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności, w ramach programu NOWEFIO, zorganizowany został konkurs grantowy FIO Śląskie Lokalnie. Klaster Innowacji Społecznych w Gliwicach, będący operatorem inicjatywy w województwie śląskim, zachęcał wnioskodawców do składania propozycji dofinansowania swoich projektów.

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych w realizacji działań społecznych. Warto wspomnieć, że zwycięskie przedsięwzięcia realizowane będą dla mieszkańców województwa śląskiego.

W tej edycji wpłynęło 402 wniosków, których wartość opiewała na około 2 mln zł. W dniach 19-20 marca 2022 roku odbyło się posiedzenie niezależnej komisji, gdzie  poddano je ocenie zarówno formalnej jak i merytorycznej.

Aż 85 pomysłodawców uzyskało mikrogranty o wartości od 1000 zł do 5000 zł. Łączna kwota wsparcia to około 400 tys. zł.

Kto otrzymał dofinansowanie? Zachęcamy to zapoznania się z listą rankingową (link) jak i protokołem z posiedzenia komisji (link).

Od oceny merytorycznej nie przysługuje odwołanie. W razie niepodpisania umowy z wnioskodawcą zwycięskiego wniosku, zaproszeni zostaną kolejni wnioskodawcy, których projekty uzyskały największą ilość punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button