Inwestycje

Na Pszczyńskiej przepychanki… a ucierpią kierowcy

Mieszkańcy Gliwic wiedzą, jakie problemy oznaczają opady. Utrudnienia powodowane przez deszcz można odczuć w wielu miejscach. Jednym z nich jest ulica Pszczyńska. Radna Filipkowska pisała interpelacje w tej sprawie i udostępniła na swoim profilu odpowiedź Zarządu Dróg Miejskich.

W najbliższych dniach zapowiadane są opady na terenie Gliwic. Wskutek ulewnych deszczy z hałdy po kopalnianej na ulicy Pszczyńskiej osuwa się kruszywo, które utrudnia funkcjonowanie użytkownikom drogi. Osuwisko blokuje nawet dwa pasy jezdni, co uniemożliwia pojazdom.

Właścicielem terenu jest Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Dzierżawi go od niej gliwicka spółka TRAKT, która do tej pory zajmowała się sprzedażą zgromadzonych tam odpadów wydobywczych. Jak można przeczytać na stronie gliwickiego ZDMu Do czasu usunięcia nieprawidłowości przez właściciela terenu, na której zlokalizowana jest skarpa, należy spodziewać się, że w okresie nasilonych opadów deszczu ul. Pszczyńska będzie zamykana dla ruchu.

W odpowiedzi Dyrektorki Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, Anny Gilner na pismo Radnej możemy przeczytać, że Zarząd nie posiada informacji na temat zabezpieczania osuwiska przez właściciela hałdy, jednak wezwali Spółkę do zabezpieczenia terenu. Według pisma kosztami, jakie poniosła na skutek działań gliwicka jednostka, została obciążona Spółka Restrukturyzacji Kopalń S. A. W tym przypadku mowa o 16 000 zł. Kolejne osuwiska były natomiast zabezpieczane i usuwane przez eksploatatora hałdy, firmę TRAKT.

Zarząd Dróg Miejskich nie przewiduje wprowadzenia oznakowania informującego o osuwiskach na niebezpiecznym terenie.

Ada Duda

Tylko 1 na 400 czytających ten artykuł wspiera Gliwice OdNowa finansowo. Wyobraź sobie, co moglibyśmy osiągnąć, gdyby było nas 10 x więcej… Ten tekst powstał dzięki finansowaniu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Nasz projekt dobiega końca. Jeśli chcesz umożliwić nam funkcjonowanie w 2022 roku, wesprzyj portal wpłatą na cele statutowe. Możesz zrobić to za pomocą szybkich płatności internetowych za pośrednictwem naszej strony:  https://gliwiceodnowa.pl/wesprzyjnas/. Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button