Jawność

Odpowiedź na interpelację w sprawie Krystiana.T

Jak informowaliśmy poprzednio, wobec byłego wiceprezydenta Gliwic Krystiana T. postawione zostały zarzuty prokuratorskie [Więcej: Były wiceprezydent z zarzutami]. Prezydent odpowiedział na interpelację wystosowaną w tej sprawie przez radną Rady Miasta Gliwice.

W związku z faktem, iż były wiceprezydent nadal sprawuje bardzo ważne funkcje publiczne (jest wiceprezesem spółki miejskiej WPiK oraz zasiada w radzie nadzorczej Piasta) interpelację w tej sprawie wysłała do prezydenta Adama Neumanna radna PO Katarzyna Kuczyńska-Budka. Radna zapytała, czy Krystian T. powinien pozostać na zajmowanym stanowisku. Oto odpowiedź prezydenta Neumanna:

 “Zarzuty wobec pana Krystiana T. są poważne i w razie ich potwierdzenia prawomocnym wyrokiem sądu nie będzie on mógł pełnić funkcji w spółkach komunalnych miasta Gliwice. Obowiązujące w Polsce prawo nie daje jednak podstaw do wyciągania konsekwencji służbowych wobec osób, którym prokuratura przedstawiła zarzuty“- skomentował w wypowiedzi dla portalu 24gliwice.pl rzecznik prasowy prezydenta Łukasz Oryszczak.

W zupełności zgadzamy się z zastosowaniem zasady domniemania niewinności. Do zakończenia sprawy sądowej i ewentualnego potwierdzenia zarzutów były wiceprezydent ma prawo pozostać na stanowisku. W ewentualnym “dobrym tonie” byłoby udanie się na bezpłatny urlop na czas wyjaśnienia sprawy.

Kolejny raz dziwi natomiast ton oficjalnej odpowiedzi obecnego Prezydenta. Znany jest osobisty konflikt Adama Neumanna z radną Kuczyńską-Budką, natomiast wplatanie go w urzędowe pisma i powoływanie się na słowa… męża radnej jest co co najmniej nieprofesjonalne ze strony urzędującego prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button