Jawność

Odpowiedź na interpelację w sprawie Krystiana.T

Jak informowaliśmy poprzednio wobec byłego wiceprezydenta Gliwic Krystiana T. postawione zostały zarzuty prokuratorskie [Więcej: Były wiceprezydent z zarzutami]. Prezydent odpowiedział na interpelację wystosowaną w tej sprawie.

W związku z faktem, iż były wiceprezydent nadal sprawuje bardzo ważne funkcje publiczne (jest wiceprezesem spółki miejskiej WPiK oraz zasiada w radzie nadzorczej Piasta) interpelację w tej sprawie wysłała do prezydenta Adama Neumanna radna PO Katarzyna Kuczyńska-Budka. Radna zapytała, czy Krystian T. powinien pozostać na zajmowanym stanowisku. Oto odpowiedź prezydenta Neumanna:

 „Zarzuty wobec pana Krystiana T. są poważne i w razie ich potwierdzenia prawomocnym wyrokiem sądu nie będzie on mógł pełnić funkcji w spółkach komunalnych miasta Gliwice. Obowiązujące w Polsce prawo nie daje jednak podstaw do wyciągania konsekwencji służbowych wobec osób, którym prokuratura przedstawiła zarzuty„- skomentował w wypowiedzi dla portalu 24gliwice.pl rzecznik prasowy prezydenta Łukasz Oryszczak.

W zupełności zgadzamy się z zastosowaniem zasady domniemania niewinności. Do zakończenia sprawy sądowej i ewentualnego potwierdzenia zarzutów były wiceprezydent ma prawo pozostać na stanowisku. W ewentualnym „dobrym tonie” byłoby udanie się na bezpłatny urlop na czas wyjaśnienia sprawy.

Kolejny raz dziwi natomiast ton oficjalnej odpowiedzi obecnego Prezydenta. Znany jest osobisty konflikt Adama Neumanna z radną Kuczyńską-Budką, natomiast wplatanie go w urzędowe pisma i powoływanie się na słowa… męża radnej jest co co najmniej nieprofesjonalne ze strony urzędującego prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button