Inwestycje

Przybędzie miejsc pracy w Gliwicach. Brytyjski gigant wybudował fabrykę za blisko pół miliarda złotych!

Johnson Matthey Poland to globalna czołówka w dziedzinie technologii. Od ponad 20 lat zakład ten działa w Gliwicach zatrudniając wielu inżynierów, specjalistów oraz techników i operatorów. Czas jednak na poszerzenie swojej działalności w Gliwicach. Z czym będzie się to wiązało?

W sierpniu 2018 roku rozpoczęto budowę jednej z najbardziej nowoczesnych fabryk tej firmy. Na miejsce do wybudowania hali brytyjska firma wybrała właśnie Gliwice. Zakład produkcyjny zajmuje powierzchnie ok. 23 tys. m2. Stając się tym samym największym przedsięwzięciem produkcyjnym w regionie. Wartość tego projektu miała wynieść około 450 milionów złotych.

Otwarcie 5 kwietnia tego roku nowej hali produkcyjnej ma utworzyć 400 miejsc pracy. Tym samym dając osobom z technicznymi inklinacjami z regionu szansę na rozwój w międzynarodowym środowisku. Firma bowiem zamierza zatrudnić nie tylko doświadczonych pracowników, ale także osoby, które dopiero ukończyły naukę. Sam zakład ma składać się z rozbudowanych i zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Produkty Johnson Matthey Poland trafią do samochodów osobowych oraz ciężarowych, a także maszyn na całym świecie – tym samym chroniąc środowisko przed wpływem emisji spalin, ponieważ fabryka zajmuje się produkcją katalizatorów. Działająca od 200 lat brytyjska firma zapowiedziała także kolejny projekt inwestycyjny, którego koszt wyniesie 50 mln euro, a w jego efekcie powstać ma nowa linia produkcyjna dającą zatrudnię kolejnym 50 osobom.

Przypomnijmy, że Johnson Matthey w Polsce ma na ten moment trzy fabryki – dwie w Gliwicach i jedną w Koninie. Gliwicka fabryka akumulatorów litowo-jonowych działa od ponad 20 lat. Produkują rocznie blisko 3 miliony baterii i zatrudniają ponad 850 osób.  Budowa fabryki w Koninie rozpoczęła się w 2019 roku, a zatrudnienie w niej ma znaleźć 230 fachowców.

Jak widać miasto Gliwice jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla wielu światowych firm. Jest to bardzo dobra informacja z perspektywy rynku pracy. Dotychczas w Gliwicach inwestowali Opel Manufacturing Poland czy chociażby Amazon budując w Gliwicach centrum logistyczne dające prace ponad tysiącu osobom. Miejmy nadzieje, że to nie koniec i że kolejni światowi potentaci zdecydują się na inwestycje w Gliwicach.

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button