Inwestycje

Za sprawą GBO Ligota Zabrska i Żerniki zyskają nowe place zabaw

Dzielnice Ligota Zabrska i Żerniki dzięki Gliwickiemu Budżetowi Obywatelskiemu zyskają nowoczesne place zabaw. Powstaną odpowiednio u zbiegu ul. Dolnej i Rymera, a także przy ul. Chałbińskiego. Dodatkowo w Żernikach zostanie wybudowane boisko do siatkówki plażowej.

Plac zabaw znajdujący się w Ligocie Zabrskiej delikatnie mówiąc nie jest w najlepszym stanie. Dzięki inicjatywie gliwiczan zostanie zatem całkowicie zmodernizowany. Pojawią się nowe atrakcje, a także zainstalowana będzie bezpieczna nawierzchnia stworzona z mat przerostowych. Znikną również metalowe huśtawki oraz betonowa piaskownica, która zdecydowanie jest dotknięta zębem czasu.  W miejsce atrakcji, które mogłyby nostalgicznie przypomnieć dzieciństwo osobom przychodzącym na plac zabaw ze swoimi pociechami pojawi się wiele nowych atrakcji. Zainstalowana zostanie wielofunkcyjna piaskownica posiadająca tablice edukacyjne, liczydło, hipnotyzer, planszę dotyczącą kosmosu, a także tablicę do rysowania kredą. Do tego dzieci skorzystać będą mogły z przejścia tubowego, domku z siedziskami posiadającego dwuspadowy daszek oraz bulajem jachtowym i zjeżdżalnią. Natomiast na najbardziej wyczekiwany element każdego placu zabaw – czyli huśtawki składać się będą trójstanowiskowe huśtawki z różnego rodzaju siedziskami, takimi jak bocianie gniazdo i warkocz. Magistrat podpisał już umowę na wykonanie tej inwestycji. Wykonawcą placu zabaw jest gliwicka firma BHPLAY Maciej Mync, a kwota za jaką zostanie ona zrealizowana opiewa na ponad 166 tyś. złotych. Jeżeli prace pójdą zgodnie z planem, to będą mogli Państwo wybrać się wraz z dziećmi na ten placu już na początku wakacji.

Jeżeli chodzi natomiast o plac ulokowany u zbiegu ulic Chałubińskiego i Domeyki w Żernikach, to jego budowa także ruszy już za moment. Jego ulokowanie będzie wymagało usunięcia starego boiska do siatkówki plażowej, lecz nie oznacza to, iż zniknie ono całkowicie. Boisko zostanie przeniesione w inne, bardziej dogodne miejsce, a plac zabaw stanie się punktem centralnym. Najmłodsi mieszkańcy Żernik do swojej dyspozycji będą mieli plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnie, elementy edukacyjne podobne do tych z placu budowanego w Ligocie Zabrskiej, mini ściankę wspinaczkową, a także przeszkody i „kiwki”. Do tego zainstalowane zostaną również liczne huśtawki, ławki oraz stojaki na rowery, a plac zabaw zostanie ogrodzony samoczynnie zamykającymi się bramkami, by Państwa pociechy były jak najbardziej bezpieczne. Natomiast przeniesione w inne miejsce boisko do siatkówki plażowej zyska nowe słupki, piłkochwyt, a reszta elementów zostanie przeniesiona z obecnego boiska. Miejski Zarząd Usług Komunalnych zajmie się wykonaniem chodnika oraz przeniesieniem boiska. Prace związane z placem zabaw wykona firma Active Line Wojciechowska z Lublina, a ich łączny koszt wyniesie 330 tyś. złotych.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button