Inwestycje

Zamknięta Piwna na czas remontu

Czy śródmieście stanie w korkach? Już od poniedziałków kierowców czekają utrudnienia, ulica Piwna zostanie zamknięta dla samochodów osobowych.

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuję, że już w najbliższy poniedziałek, 4 kwietnia rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Piwnej i skrzyżowania z ul. ks. Hlubka. W związku z tym wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu. Wykonawca został wybrany już w poprzednim roku, ale prace mogły dopiero się zacząć po dokończeniu przebudowy wodociągu. Realizacja przedsięwzięcia pochłonie ok. 9 mln zł.

Jak zmieni się Piwna? Na skrzyżowaniu ulic ks. Hlubka i Piwnej pojawi się sygnalizacja świetlna. Planowane jest stworzenie wydzielonej podwójnej zatoki autobusowej. Powstanie także fragment drogi rowerowej. Podczas prac zostanie przebudowana także infrastruktura podziemna.

Roboty są zaplanowane na blisko rok i mają się zakończyć w I kwartale 2023 r. Na ten czas zostanie zamknięty ruch samochodowy na ulicy Piwnej od skrzyżowania z ul. ks. Hlubka do skrzyżowania z ulicami Traugutta i Tarnogórską (wiadukt kolejowy). Przejazd ulicą będzie jedynie zezwolony dla mieszkańców ul. Piwnej oraz autobusów komunikacji zbiorowej.

Dla kierowców samochodów osobowych zostały wytyczone objazdy ulicą Zabrską. W kierunku centrum kierowcy będą mogli jechać ulicami: Traugutta, Dąbrowskiego, Zabrską do ul. Jagiellońskiej, natomiast od strony ulicy Częstochowskiej w kierunku Tarnowskich Gór ruch samochodowy zostanie poprowadzony ulicami: Jagiellońską, Zabrską, Dąbrowskiego i Opolską do ul. Tarnogórskiej.

Czy remont ten zakorkuje centrum miasta? Czy utrudni to dojazd z północnych dzielnic Gliwic?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button