Konsultacje społeczne

MAMY ODPOWIEDŹ radnej Sowy w sprawie “Obrończyni Łabęd”

Fabryka akumulatorów w gliwickich Łabędach ma powstać na terenie około 200 hektarów. Miasto dąży do zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, a mieszkańcy jednoczą się w walce o naturę. Po debacie dotyczącej budowy fabryki akumulatorów w Łabędach emocje wzbudziła prywatna wypowiedź radnej Sowy. Mamy jej odpowiedź na artykuł.

O niefortunnej wypowiedzi Radnej pisaliśmy tutaj: [LINK]

Po zakończeniu kilkugodzinnej debaty i po opuszczeniu spotkania przez część uczestników pozostali mogli usłyszeć, że Radna wyraziła swój prywatny komentarz na temat kilku z wypowiadających się w czasie debaty osób. Wypowiedź nie została nagrana. Jednak Internauci, którzy pozostali aktywni w wirtualnym linku, przekazali ją na jednej z facebookowych grup, które gromadzą miejskich aktywistów.

Radna Krystyna Sowa wystosowała odpowiedź na naszego maila z zapytaniem o sprawę. Jego treść publikujemy poniżej:

Szanowna Pani,

nie było moją intencją ironizowanie na temat kogokolwiek. Jeśli moje słowa kogoś uraziły to serdecznie za nie przepraszam.

Uważam, że każdy, kto angażuje się w sprawy ważne dla swojej lokalnej społeczności chce i może mieć pozytywny wpływ na ich bieg. I to jest najważniejsze.

Pozdrawiam, Krystyna Sowa

Warto zauważyć, że sprawa zablokowania budowy fabryki akumulatorów wymaga wspólnego zaangażowania wszystkich osób zjednoczonych wobec sprawy. Głos każdego, kto chce przyczynić się do wspólnego działania i sprzeciwu wobec budowy, jest równie ważny i daje większe szanse na pozytywne zakończenie sprawy.

Grupa Łabędy nie fabryka! organizuje spotkanie, na którym zostaną przekazane instrukcje wypełniania uwag do projektu. Linki do uwag i spotkania dostępne są na stronie i w podkreślonych powyżej słowach. Wideokonferencja odbędzie się dziś (4.08) o godzinie 18.00.

3 Comments

  1. Pani Krystyna nie służy mieszkańcom, tylko p. Neumannowi. Nie mam pojęcia, co takie osoby robią w gliwickim UM.
    Mam nadzieję, że gliwiczanie zaczynają przeglądać na oczy i przy kolejnych wyborach pani Sowa wyjdzie z szeregu “przedstawicielki” mieszkańców.

  2. Ta Pani jest niewiarygodna, a jej przeprosiny zapewne taktyczne.
    Co do wiarygodnosci wystarczy zobaczyć jak ta Pani głosuje w wszystkich bulwersujących sprawach:
    Wilcze Doły,Ogródki na Królewskiej Tamy i teraz Łabędy

    1. Lista tych spraw nie jest zamknięta – ta Pani głosowała również za likwidacją Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego broniła spora liczba mieszkańców, pracownicy i środowiska kultury w całej Polsce :((((

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button