Inwestycje

Prezydent poinformował o rządowym wsparciu dla Gliwic

Ponad 15 mln zł – 80% wartości całego projektu otrzymały Gliwice na realizację inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Zbożowej. Środki pochodzą z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Rządowe wsparcie Gliwice otrzymały jako jedno z pierwszych miast w Polsce.

Informacja pojawiła się na profilu facebookowym Prezydenta Miasta Gliwice:

Gliwice, dzięki dobrej pracy mieszkańców, odprowadzają ogromne kwoty do budżetu państwa. Dlatego staramy się w jak największym zakresie wykorzystywać wszelkie dostępne źródła finansowania zewnętrznego, aby tworzyć jak najlepsze warunki do życia w naszym mieście. Jesteśmy jednym z pierwszych miast w Polsce, które otrzymało od BGK 80-procentową, bezzwrotną dotację z Funduszu Dopłat. Rozpoczynamy więc budowę dwóch budynków komunalnych – łącznie 55 mieszkań “pod klucz” przeznaczonych dla pracujących gliwiczan osiągających umiarkowane dochody.W perspektywie 2 lat będą do Państwa dyspozycji W ramach całej bieżącej kadencji tego typu mieszkań powstanie w sumie ok. 400.

W pierwszym etapie przy ulicy Zbożowej powstanie 55 mieszkań w dwóch budynkach. Dofinansowanie pozyskała w imieniu Miasta Gliwice spółka komunalna – Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Plac budowy przy ul. Zbożowej został już przekazany generalnemu wykonawcy, firmie RISER z Jaworzna. Zakończenie prac planowane jest na I kwartał 2023 roku.

Celem rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa jest zwiększenie zasobu lokali mieszkalnych oraz lokali i pomieszczeń z zakresu pomocy społecznej,  służących zaspokajaniu potrzeb osób o niskich i przeciętnych dochodach.  

Program finansowany jest ze środków Funduszu Dopłat, a jego obsługę prowadzi BGK. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button