Inwestycje

Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów zabiera głos

W odpowiedzi na artykuł o budowie nowej siedziby spółki miejskiej w komentarzu pod tekstem głos zabrał anonimowy przedstawiciel przedsiębiorstwa.

Niniejszym komentarzem chcielibyśmy wyprowadzić autorów artykułu z błędu ukazując rzeczywisty obraz. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do obecnej siedziby Przedsiębiorstwa, gdzie z przyjemnością udzielimy pełnej informacji i odpowiemy na Państwa pytania.


Budowa nowej siedziby Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów w głównej mierze skoncentrowana jest na rozwinięciu działalności usługowej dla Mieszkańców Gliwic. Główny cel skupiony jest na stworzeniu centrum edukacji ekologicznej, co przez swój charakter edukacyjny stanowić będzie wartość dodaną zarówno dla Gliwiczan jak i dla środowiska naturalnego. Będzie tam również biuro naszej spółki gdyż dotychczasowy podział na dwa biura jest dużym utrudnieniem w sprawnym funkcjonowaniu spółki na co dzień.


Przedsiębiorstwo posiada środki własne na realizację budowy, a przeznaczone na to fundusze nie mają związku z ceną odpadów (ani ich podwyżką) dla Mieszkańców Gliwic.


Odpowiadając na pytanie zawarte w artykule: „Czy to jest inwestycja niezbędna w tym czasie?” – zdecydowanie odpowiadamy, że tak. Jeśli nie teraz, to kiedy? Edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej w trosce o dbałość środowiska naturalnego nie powinny czekać.

Pozdrawiając życzymy dużo zdrowia w Nowym 2021 Roku.

Rozumiemy intencje spółki miejskiej, jednak ten komentarz nie rozwiewa wątpliwości towarzyszących planowanej inwestycji. Przede wszystkim należy zauważyć, że pisanie o “środkach własnych” spółki komunalnej wprowadza w błąd, gdyż są to środki należące do wspólnoty samorządowej. A wspólnota samorządowa mogłaby zdecydować, że zamiast budowy Centrum Edukacji Ekologicznej, środki te należy przeznaczyć na dofinansowanie kosztów systemu odbioru i utylizacji śmieci, zmniejszając dzięki temu opłaty indywidualne dla gliwiczan. Zdecydowanie bardziej trafia do nas argument o potrzebie scalenia dwóch funkcjonujących w oddaleniu biur, taką operację można z pewnością przeprowadzić niższym kosztem, bez doklejania do niej dziwnych tworów w postaci centrum edukacyjnego na końcu miasta.

Obawiamy się, iż jakość funkcjonowania centrum edukacyjnego możne być zbliżona do jakości parku sensorycznego przy radiostacji. Bardzo chętnie poznamy szczegóły dotyczące planów funkcjonowania CEE przy Przedsiębiorstwie Zagospodarowania Odpadów, dlatego chętnie skorzystamy z zaproszenia spółki i poprosimy o więcej informacji. Otrzymane materiały opublikujemy na łamach portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button