Inwestycje
Trending

Rada Dzielnicy protestuje przeciw sprzedaży “Okrąglaka”

Władze miasta zapowiedziały sprzedaż fragmentu parku Grunwaldzkiego. Na działce stoi dawny “Okrąglak”. Pomysł wydaje się bardzo kontrowersyjny, pojawiła się krytyka ze strony mieszkańców. Teraz głos w sprawie zabrała Rada Dzielnicy Wójtowa Wieś.

Mowa o działce na rogu ulic Sobieskiego i Mickiewicza, przez lata funkcjonował tam sklep spożywczy “Okrąglak”. Aktualnie obiekt stoi pusty. Jest to wyjątkowo atrakcyjne miejsce, zlokalizowane na wejściu do parku, przy głównej ścieżce prowadzącej w kierunku ulicy Zawiszy Czarnego i dalej Kościuszki. Park Grunwaldzki jest popularny miejscem spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu, w miesiącach letnich odbywa się tam np. kino plenerowe.

Magistrat poinformował w lutym o planie sprzedaży tego miejsca. Nie spodobało się to internautom. Pod publikacjami medialnymi pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy.

Gdyby przykładowo Kraków miał w swoich zasobach naszą aleję lip, daję głowę, że byłoby to oczko w głowie miasta – drugie Planty. Byłoby to zadbane, piękne miejsce spacerów. Na bieżąco sprzątane, ze stylowym (działającym) oświetleniem i drobną architekturą (ławki, kosze, niskie płotki wyznaczające ludziom i psom co ludzkie i psie i tak patrzę na to zdjęcie, zresztą często tam bywam i jestem załamana. Jak można było do tego dopuścić? Jak sobie przypomnę, że władze chciały to miejsce jeszcze przerobić na jakiś parking to ogarnia mnie ogromna złość.
Zdaję sobie sprawę, że nie da się z Gliwic zrobić Krakowa bo tam od wieków wylęga się architektura i poezja a u nas kopalnie i magazyny, ale mieć już w swoich zasobach coś wartościowego i to zniszczyć, to naprawdę trzeba chcieć i zupełnie się z tym miastem nie identyfikować.

Cyt. Fotoplastikon https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/okraglak-na-placu-grunwaldzkim-na-sprzedaz/

W tej sprawie głos zabrali przedstawiciele Rady Dzielnicy Wójtowa Wieś (to na jej terenie leży plac Grunwaldzki).

❗NIE DLA SPRZEDAŻY DZIAŁKI PO “OKRĄGLAKU”❗

Drodzy Państwo, wystąpiliśmy z wnioskiem o wstrzymanie procedury sprzedaży nieruchomości “po Okrąglaku” na placu Grunwaldzkim.

⚠️ Teren znajduje się w granicach Parku Plac Grunwaldzki – to centralny punkt dzielnicy o wyjątkowej wartości przyrodniczej, rekreacyjnej i historycznej. Naszym zdaniem MIASTO NIE POWINNO WYZBYWAĆ SIĘ STRATEGICZNYCH OBSZARÓW i tracić nad nimi kontrolę.

✅ Jesteśmy przekonani, że najlepszym sposobem zagospodarowania terenu jest powrót do jego historycznej funkcji. Funkcja pawilonu z niewielką gastronomią, przestrzeniami dla rekreacji oraz lokalnej aktywności jest w naszym przekonaniu najwłaściwsza.

✅ Uważamy, że niewielkim nakładem ze środków miejskich lub GBO można zbudować właśnie taki obiekt. Taki sposób zagospodarowania będzie w zgodzie z oczekiwaniami mieszkańców, a jednocześnie wzbogaci Gliwice o wyjątkową przestrzeń!

ℹ Przetarg nie został jeszcze ogłoszony, liczymy na pozytywne rozwiązanie tej sprawy.

www.facebook.pl/radaww

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button