Kultura

Warsztaty kreatywne, czyli jak łączyć sztukę z pracą zdalną

Dla artystów praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, a umiejętność korzystania z narzędzi do pracy online jest kluczowa dla efektywności i sukcesu w tej dziedzinie. W związku z tym pojawia się potrzeba, aby organizować warsztaty, które pomogłyby uczestnikom w opanowaniu narzędzi i technik związanych z pracą zdalną, takich jak programy graficzne, narzędzia do kolaboracji, zarządzanie projektem, czy też komunikacja z klientami i współpracownikami. Szkolenia ułatwiają poznanie nowych rozwiązań oraz podniesienie kompetencji, co przekłada się na lepszą jakość pracy oraz większą atrakcyjność dla potencjalnych klientów. Dzięki warsztatom artyści mogą także poznać siebie nawzajem i nawiązać kontakty, co może w przyszłości prowadzić do nowych projektów i współpracy.

W odpowiedzi na te potrzeby, Fundacja Klaster zorganizowała warsztaty w ramach inicjatywy Creative at Home. W dniach 19-23 września 2022 roku uczestnicy, którzy pochodzili z Grecji, Polski, Włoch, Chorwacji oraz Hiszpanii stworzyli ponad dwudziestoosobową grupę i uczestniczyli w treningu w Bolonii. Kursanci specjalizowali się w sektorze twórczym, byli to malarze, graficy, muzycy oraz projektanci. Celem szkolenia, które postawili sobie organizatorzy było podniesienie poziomu wiedzy artystów w zakresie nieformalnej edukacji, nabycie umiejętności wykorzystywania narzędzi do pracy zdalnej oraz tworzenie skutecznych kampanii marketingowych. Podczas warsztatów goście mieli możliwość wziąć udział w szkoleniu z zakresu marketingu, prowadzenia spotkań online oraz tworzenia prac plastycznych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi kreatywnych. Była to również okazja do nawiązania nowych kontaktów z ludźmi z różnych części Europy. Oprócz zajęć teoretycznych, goście mieli możliwość udziału w ćwiczeniach praktycznych – tworzenie projektów w grupach, czy też pracy indywidualnej. Warsztaty odbywały się zarówno w budynku jak i na świeżym powietrzu, co pozwoliło uczestnikom na poznawanie kultury Bolonii. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat, potwierdzający nabyte umiejętności.

Aby dowiedzieć się więcej o inicjatywie, zachęcamy do odwiedzenia strony creativitycluster.eu, na której znajdują się informacje jak tworzyć i rozwijać swoją kreatywność w zaciszu domowym. Oprócz artykułów, są tam również poradniki oraz filmy, które dotyczą różnych dziedzin sztuki i rzemiosła. Strona również oferuje dostęp do różnych narzędzi i aplikacji przydatnych w pracy kreatywnej. Dodatkowo Creativity Cluster jest idealnym miejscem dla początkujących, jak i zaawansowanych artystów, którzy chcą się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty w dziedzinie kreatywności. 

Oprócz przygotowanej przez nas strony internetowej możesz zobaczyć wszystkie stworzone przez nas filmy na kanale YouTube: www.youtube.com/channel/UCQQCSA1dNO8gxY_s58YtHvg oraz przygotowanym profilu Facebook: https://www.facebook.com/creativeathomeproject. 

Projekt „Creative at home” współfinansowany z programu Erasmus+. Beneficjentem programu jest Fundacja Klaster Innowacji Społecznych. Partnerami są MOSAIC // Culture&Creativity z Grecji, YouNet z Włoch, Pučko otvoreno učilište Čakovec z Chorwacji i Blue Beehive z Hiszpanii. Termin realizacji: 01.06.2021 do 31.05.2023. Wartość projektu to 114 445 euro.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button