Kultura

Wiosna w Palmiarni z Chopinem

Zapraszamy na Wiosnę z Fryderykiem – na cztery muzyczne wieczory, podczas których twórczość Fryderyka Chopina, po raz kolejny zostanie ukazana w wielu jej odcieniach.

To już jedenasta edycja cyklu, który organizujemy dla Państwa we wnętrzach Palmiarni w Gliwicach. Partnerami wydarzenia są Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Miasto Gliwice. Mamy nadzieję, że pandemia pozwoli zorganizować koncerty. W tym roku usłyszymy między innymi trzech pianistów: PIOTRA ALEXEWICZA, TOMASZA MARUTA, MACIEJA WOTĘ – laureatów 50 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina (2020), którzy przygotowują się do Konkursu Międzynarodowego. Choć twórczość Chopina pozostaje głównym nurtem koncertów, to w programie znajdziemy również dzieła innych kompozytorów:  F. Schuberta, F. Liszta, R. Schumanna, L. van Beethovena. 

Na koncerty zaprasza także Prezydent Miasta, Adam Neumann:

“Z dużą satysfakcją – po rocznej przerwie – po raz jedenasty pragnę zaprosić Państwa do Palmiarni w Parku im. Fryderyka Chopina w Gliwicach. Egzotyczna roślinność stała się znakomitą scenerią do wykonywania i słuchania muzyki Fryderyka Chopina i innych kompozytorów. Z roku na rok rośnie prestiż i znaczenie wiosennych spotkań z muzyką, czego dowodem niech będzie udział nie tylko pianistów z Polski, ale również innych krajów Europy i świata. Dzięki Państwa uczestnictwu ‘Wiosna z Fryderykiem’ na stale zagościła w kalendarzu kulturalnym Gliwic i regionu. Dziękując artystom, pomysłodawcom, organizatorom życzę Państwu niezapomnianych artystycznych wrażeń.”

PROGRAM KONCERTÓW W PALMIARNI GLIWICKIEJ (Park Chopina):

11.04.2021 godz. 19.30 (niedziela): W DRODZE PO CHOPINOWSKIE LAURY

Wystąpią kandydaci do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w 2021 roku: Tomasz Marut i Piotr Alexewicz. W programie usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Franca Schuberta i Ferenca Liszta. 

18.04.2021 godz. 19.30: SŁAWNI ROMANTYCY FORTEPIANU

W koncercie wystąpi międzynarodowej sławy pianista, Wojciech Waleczek z towarzyszeniem zespołu Aukos Acoustic Quartet. W programie usłyszymy utwory Chopina, Liszta i Schumana.

25.04.2021 godz. 19.30: WIELKA ROCZNICA – WIELKIEGO KOMPOZYTORA

Koncert francuskiego  pianisty o polsko – indyjskich korzeniach, Theo Ranganathana, z towarzyszeniem Poznańskiego Kwintetu Smyczkowego. W programie usłyszymy utwory Chopina i Beethovena.

02.05.2021 godz. 19.30: NAJWYŻSZY STOPIEŃ ROMANTYCZNOŚCI

Wieczór z utworami mistrza w wykonaniu wybitnego pianisty, Macieja Wota, z towarzyszeniem Kwintetu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. W programie utwory Fryderyka Chopina.

BILETY:

Bilety na koncerty do kupienia online na Teatru: www.teatr.gliwice.pl lub w kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Kasy Palmiarni będą prowadziły sprzedaż wyłącznie w dzień koncertu, godzinę przed wydarzeniem. 

Informacje i rezerwacje:
Biuro Obsługi Widzów: pon-pt: 9:00-15:00
tel. 32 230 49 68 /bow@teatr.gliwice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button